Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais svētdien ziemas Eiropas kausa izcīņā mešanas disciplīnās uzstādīja jaunu pasaules rekordu junioriem, uzrādot rezultātu 84,47 centimetri.

Sirmais, kurš startēja pieaugušo konkurencē, jaunu rekordu uzstādīja jau pirmajā mēģinājumā, pārspējot olimpiskā čempiona Andrēasa Tūrkildsena no Norvēģijas 2001.gadā uzstādīto rekordu, kas bija 83,87 metri.

Tādējādi Sirmais uzstādījis Latvijas ceturto visu laiku augstvērtīgāko rezultātu. Tālāk par jauno censoni metuši tikai Latvijas rekordists Vadims Vasiļevskis (90,73 metri), 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu vicečempions Ainārs Kovals (86,64 metri) un Ēriks Rags (86,47 metri).

Zīmīgi, ka Sirmais tādējādi apsteidzis olimpieti Voldemāru Lūsi, kurš iespējis 84,19 metrus tālu metienu.

Sacensībās latvietis izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otrajā vietā palikušais Ukrainas sportists Oleksandrs Pjatnica savā labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 81,96 metri, savukārt trešais ar 79,49 metrus tālu raidījumu palika krievs Valērijs Iordans.

Abi Sirmā sīvākie konkurenti uzstādīja personīgos rekordus.

Jau ziņots, ka ar apņemšanos pārspēt norvēģa rezultātu Sirmais klajā nāca pagājušā gada septembrī, kad 18 gadus vecais sportists sacensībās Jūrmalā šķēpu raidīja 82,27 metrus tālu, sasniedzot jaunu Latvijas junioru rekordu un gada otro labāko rezultātu junioriem pasaulē.

Sirmais ir pazīstamās treneres Valentīnas Eidukas audzēknis.

Tikmēr astotajā vietā vecuma grupā līdz 23 gadiem ierindojās šķēpmetējs Ansis Brūns, kurš šķēpu raidīja 65,41 metru tālu.

LETA jau ziņoja, ka sestdien Latvijas vesera metējs Igors Sokolovs ziemas Eiropas kausa izcīņā mešanas disciplīnās izcīnīja piekto vietu.

Tikmēr cits Latvijas vesera metējs Edgars Gailis ieņēma priekšpēdējo, 15.vietu sacensībās vecuma grupā līdz 23 gadiem.