Kārtējo reizi ar zaudējumu pasaules čempionātu sestdien uzsāka Latvijas hokeja izlase, kas Šveicē C grupas spēlē ar 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) piekāpās ASV valstsvienībai.
Spēles foto galerija

Latvijas izlasei šis ir 13.čempionāts augstākajā divīzijā un vēl ne reizi pirmajā spēlē Latvijas izlase nav guvusi uzvaru. Reizi - 2006.gadā Rīgā - Latvija čempionātu uzsāka ar neizšķirtu.

Pasaules čempionāta pirmā spēle Latvijas izlasei sākās cerīgi. Jau mača trešajā minūtē Jānis Sprukts veiksmīgi „uzvilka” uz sevis vairākus amerikāņu hokejistus, atdodams precīzu piespēli Mārtiņam Karsumam, kura metienu atsita ASV izlases vārtsargs Roberts Ešs, savukārt pēc Ģirta Ankipāna atkārtotā raidījuma ripa lidoja virs mūsu sāncenšu vārtiem.

Drīz pēc tam Oļega Znaroka padotie ieguva tiesības uz pirmo skaitlisko vairākumu, kuru izdevās noslēgt ar teicamu rezultatīvu kombināciju – Aleksandrs Ņiživijs adresēja precīzu piespēli vārtu priekšā esošajam Herbertam Vasiļjevam, kurš bija nekļūdīgs, izvirzīdams Latvijas izlasi vadībā 1:0.

Latvijas izlases pārliecinošais sniegums mača pirmajās minūtēs acīmredzot tomēr nedaudz saniknoja Ziemeļamerikas sāncenšus. Amerikāņi sāka darboties daudz aktīvāk, arvien biežāk vērpjot savas kombinācijas Edgara Masaļska sargāto vārtu tuvumā. ASV hokejisti gan neizmantoja skaitlisko vairākumu, kas radās Armanda Bērziņa nopelnīto divu soda minūšu dēļ, taču cīņas 12. minūtē ripa pēc Laka Džonsona metiena, nedaudz skarot Roberta Jekimova nūju, mainīja virzienu un ielidoja Latvijas vārtos. Rezultāts atkal kļuva neizšķirts – 1:1.

Pirmā perioda noslēdzošā daļa ritēja ar teritoriālu ASV spēlētāju pārsvaru, uz ko Latvija atbildēja ar vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem. Trešdaļa noslēdzās ar amerikāņu nopelnītu noraidījumu, kā rezultātā nākamo 20 minūšu izspēle turpināsies ar Latvijas izlases skaitlisko pārsvaru laukumā.

Otrās trešdaļas sākums atkal sniedza pozitīvas emocijas Latvijas izlases atbalstītājiem, jo mūsu hokejisti perioda pirmo pusi cīnījās līdzvērtīgi ar potenciāli spēcīgākajiem sāncenšiem. Laba iespēja gūt vārtus bija Laurim Dārziņam, savukārt cīņas 27. minūtē latvieši otro reizi mača gaitā sarūgtināja Robertu Ešu – skaitliskā vairākuma izspēlē Mārtiņš Karsums pēc Jāņa Sprukta un Ģirta Ankipāna piespēlēm no vārtu priekšas efektīvi raidīja ripu starp amerikāņu vārtu vīra kājsargiem – 2:1 Oļega Znaroka padoto labā.

Vēl kādu brīdi laukumā risinājās līdzīga cīņa, kam sekoja pavērsiens brīdī, kad gandrīz no nulles leņķa raidīto Drjū Staforta ripu nespēja tvert Edgars Masaļskis. Pēc šī vārtu guvuma Latvijas izlases rindās radās neliels apjukums un brīžiem pat panika. Amerikāņi diezgan brīvi vērpa kombinācijas mūsu aizsardzības zonā, līdz 36. minūtē Džeks Džonsons sekmīgi no aizvārtes ieslidoja vārtu priekšā un aizsargu netraucēts trešo reizi pārspēja Masaļski, gūdams savus otros vārtus spēlē.

Trešdaļas noslēgumā amerikāņiem bija vēl vairākas labas iespējas gūt vārtus, taču viņi tās neizmantoja. Nospiedošais pārākums ASV hokejistu labā izpaudās arī metienu attiecībā, kas pēc otrā perioda vēstīja 29:10 Latvijas sāncenšu labā. Gandrīz trīsreiz vairāk raidījumu...

Noslēdzošajā periodā ASV izlase savus apgriezienus nedaudz samazināja, īpaši pēc ceturtajiem vārtiem, kurus, pielabojot Masaļska sev vārtu priekšā atsisto ripu, amerikāņu labā guva Patriks O’Salivans. Latvijas hokejistiem bija vairākas iespējas atgūt vismaz vienus vārtus – perioda sākumā Jānis Sprukts, izejot divatā ar partneri pret vienu ASV aizsargu, izdarīja metienu, ko tvēra Ešs, bet pēc Mārtiņa Cipuļa lieliska reida Guntis Galviņš nespēja no labas pozīcijas raidīt ripu sāncenšu vārtos.

Spēles priekšpēdējā minūtē Oļegs Znaroks paņēma pusminūtes pārtraukumu, taču rast nopietnus argumentus sāncenšu spēlei, lai atgūtu vismaz vienus vārtus, Latvijas hokejistiem nebija pa spēkam. Šoreiz pārāki izrādījās amerikāņi, izcīnot pirmo uzvaru čempionātā.

C apakšgrupas otrajā spēlē šovakar plkst.21.15 spēkosies Latvijas izlase nākamie pretinieki zviedri ar austriešiem.

Latvijas hokejistiem šis ir 13.pasaules čempionāts augstākajā divīzijā, un vēl ne reizi Latvijas izlase pasaules čempionātu nav sākusi ar uzvaru.

Pasaules čempionātā Latvijas izlases priekšsacīkstēs C grupā vēl spēlēs pret Zviedriju (27.aprīlī) un Austriju (29.aprīlī). Ja Latvijas izlase pēc priekšsacīkšu kārtas spēlēm savā grupā ierindosies kādā no pirmajām trim vietām, tad otrajā kārtā būs jāsacenšas ar trim labākajām B grupas (Krievija, Šveice, Vācija, Francija) komandām. Pēc priekšsacīkstēm katras grupas vājākā komanda cīnīsies par palikšanu augstākajā divīzijā.

Latvijas izlase uz čempionātu devās ar trim vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 13 uzbrucējiem. Potītes savainojuma dēļ komandai līdzi nevarēja doties aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kurš trešdien notikušajā treniņā atsvaidzināja savu traumu.

Pasaules čempionāta priekšsacīkstēs katra izlase drīkst pieteikt 20 laukuma spēlētājus un trīs vārtsargus, tādējādi Latvijas izlase pirmajam posmam nolēma nepieteikt Alekseju Širokovu. Uz nākamo kārtu varēs pieteikumā pierakstīt klāt vēl divus hokejistus – visticamāk, ka viens no pieteiktajiem būs Amerikas hokeja līgas (AHL) pārstāvis Oskars Bārtulis, kura klubs Filadelfijas "Phantoms" ir izstājies no dalības turnīra izslēgšanas mačos.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā Šveicē: vārtsargi - Sergejs Naumovs, Edgars Masaļskis, Dmitrijs Žabotinskis; aizsargi: Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks, Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Oļegs Sorokins, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kārlis Skrastiņš; uzbrucēji: Roberts Jekimovs, Lauris Dārziņš, Herberts Vasiļjevs, Guntis Džeriņš, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis, Aigars Cipruss, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts.
$t1='asv'; $t2='latvija'; include "$includes_dir/projects/hockey2009/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>