Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sēriju ar uzvaru iesāka basketbola klubs "Ventspils", kas savu līdzjutēju priekšā ar 78:66 pārspēja esošos Latvijas čempionus "Barons", vēsta "Ventspils" mājaslapa internetā.

Sērijā līdz trijām uzvarām "Ventspils" izvirzījušies vadībā ar 1-0.

Spēli ventspilnieki iesāka ļoti sekmīgi, lielā mērā pateicoties Brendona Hantera un Akseļa Vairoga pūlēm, panākot 11:4 mača ceturtajā minūtē. Pamazām iespēlējās arī rīdzinieki un pakāpeniski sāka deldēt rezultāta starpību. Lai arī neilgi pirms pirmās ceturtdaļas beigām "Baronam" izdevās panākt neizšķirtu, pirmo ceturtdaļu pateicoties Laura Blaus realizētajam soda metienam tomēr vadībā noslēdza Kurzemes klubs – 21:20.

Otro ceturtdaļu ar precīzu metienu iesāka Raimonds Feldmanis, tādejādi pirmoreiz vadībā izvirzot čemoionus – 22:21. Līdz pat ceturtdaļas vidum laukumā risinājās ļoti spraiga cīņa, kurā līderpozīcijas mainījās vairākkārt, bet tuvojoties puslaika beigām iniciatīvu pārņēma ventspilnieki. Artūra Strēlnieka, Kuzminska un Bērziņa aktivitātes ļāva "Ventspilij" no 27:28 panākt 35:28, bet puslaiku Gunta Endzeļa vadītā komanda noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru – 43:35.

Otrā puslaika sākumā pēc Vairoga tālmetiena "Ventspils" pirmoreiz ieguva vairāk nekā desmit punktu pārsvaru un turpināja atrauties. Ilgāku laiku gan rīdzinieki prata noturēt laukuma saimniekus aptuveni 8-12 punktu attālumā, bet tuvojoties trešā ceturkšņa izskaņai, pateicoties "Ventspils" viesspēlētāju produktīvajai spēlei, izdevās panākt pat +20 – 68:48.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā spēles zīmējums būtiski nemainījās – ventspilnieki kontrolēja notikumus laukumā. Tikai tuvojoties spēles beigām laukuma saimnieki ļāva vairāk izpausties viesiem, kas doto iespēju izmantoja, samazinot ventspilnieku pārsvaru no +22 līdz +12. Ventspils spēli uzvarēja ar 78:66, izvirzoties vadībā arī sērijā.

Ventspils – Barons 78:66 (21:20, 22:15, 25:13, 10:18)
Ventspils: Kuzminsks 15, Hanters 12, A. Strēlnieks 11, J. Strēlnieks 9, Vairogs 7, Bērziņš 6, Andersons 5, Kārters 5, Efedžuku 4, Blaus 4, Gulbis.
Barons: Viljamss 15, Feldmanis 9, Svītnijs 8, Bankevics 7, Piščaļņikovs 6, Butjankovs 6, Skirmants 6, Čavars 5, Bergmanis 2, Epners 2, Silavs.