Eiropas kausa izcīņas turnīrā svētdien otro reizi triumfēja Lietuvas klubs Viļņas "Lietuvos rytas", kas finālmačā ar rezultātu 80:74 (22:22, 13:22, 18:18, 27:12) pārspēja Krievijas komandu Maskavas apgabala "Himki". Viļņas komanda kļuva par pirmo, kas turnīrā uzvarējusi divas reizes.
Vēl pēc trešās ceturtdaļas Lietuvas un SEB Baltijas Basketbola līgas (BBL) vicečempioni zaudēja ar deviņiem punktiem, tomēr jau ceturtās ceturtdaļas vidū izvirzījās vadībā un izcīnīja smagu uzvaru.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Marijons Petrāvičs, bet "Himki" vienības labā 20 punktus guva Kellijs Makkārtijs.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts tieši Petrāvičs, kurš par rezultatīvāko kļuva arī pusfinālā, kad savas komandas labā guva 23 punktus. Jau ziņots, ka iepriekš par regulārās sezonas vērtīgāko basketbolistu tika atzīts cits "Lietuvos rytas" basketbolists Čaks Eidsons.

Šī ir otrā reize, kad Viļņas klubs triumfē Eiropas kausa turnīrā (iepriekš ULEB kausa izcīņā). Iepriekš komanda labākā bija 2005.gadā, kad "Lietuvos rytas" sastāvā spēlēja arī latvietis Roberts Štelmahers. Savukārt divus gadus vēlāk Viļņas klubs, kuru toreiz pārstāvēja gan Štelmahers, gan cits latvietis Jānis Blūms, piedzīvoja zaudējumu finālspēlē.

Jau ziņots, ka Blūms finālturnīrā spēlēja arī šogad, tomēr pusfinālā viņa pārstāvētā Spānijas komanda Bilbao "Iurbentia Basket" ar rezultātu 73:79 (21:26, 14:14, 15:18, 23:21) piekāpās "Himki" komandai. Savukārt "Lietuvos rytas" pusfinālā ar 73:68 (24:14, 12:14, 13:19, 24:21) pieveica Serbijas vienību Vršacas "Hemofarm".