Eiropas čempionāta finālturnīrā "mazajā pusfinālā" par 5.-8.vietu zaudējumu piektdien piedzīvoja Lietuvas basketbolistes, kuras tagad spēlē par septīto vietu tiksies ar Latviju.

Lietuvietes piektdien ar 59:68 (12:14, 17:15, 24:16, 6:23) zaudēja Melnkalnei, tādējādi atvadoties arī no cerībām uz iekļūšanu Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Izšķiroša Lietuvas izlasei bija pēdējā ceturtdaļa, kurā komandai piezīmju normu dēļ nevarēja palīdzēt vairākas līderes. Rezultātā lietuvietes pēdējās desmit minūtes zaudēja ar 6:23, zaudējot arī visā mačā ar 59:68.

Lietuvai Sandra Linkevičiena guva 15 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Melnkalnei 18 punktus guva Iva Perovanoviča.

Melnkalne tagad cīņā par piekto vietu un pēdējo ceļazīmi uz Londonas olimpisko spēļu kvalifikāciju sestdien tiksies ar Horvātiju, bet Latvijas un Lietuvas basketbolistes tiksies spēlē par septīto vietu.