Sensacionāli pasaules U-19 basketbola čempionāta pusfinālā piektdien iekļuva Krievijas izlase, kas ceturtdaļfinālā "Arēnā Rīga" pieveica vienu no galvenajām favorītēm ASV valstsvienību.

Krievijas basketbolisti lielāko mača daļu bija vadībā un beigās uzvarēja ar 79:74.

Uzvarētājiem 21 punktu komandas labā guva Dmitrijs Kulagins, izcīnot arī 12 atlēkušās bumbas, arī ASV izlases rezultatīvākais spēlētājs Džeremijs Lambs izcēlās ar 21 gūtu punktu.

Krievija ilgāku laiku mačā bija drošā vadībā, bet pēdējā ceturtdaļā uz brīdi amerikāņiem izdevās panākt nelielu pārsvaru. Taču Krievijas basketbolisti ar precīziem trīspunktu metieniem un labu, kolektīvu darbību aizsardzībā atguva vadību mačā. 73 sekundes pirms pamatlaika beigām Krievijai bija "+5", bet izšķirošs izrādījās Vladislava Trukšina precīzs fantastisks tālmetiens uzbrukuma pēdējā sekundē 32,5 sekundes pirms mača beigām – 74:68. Amerikāņi ar pārkāpumu palīdzību vēl centās glābt maču, taču Krievijas basketbolisti nosargāja tik svarīgo uzvaru.

Tagad pusfinālā Krievija tiksies ar Lietuvu, kas ceturtdaļfinālā ar 87:75 uzvarēja Polijas vienaudžus.