Pasaules U-19 basketbola čempionāta otrā posma pirmajās spēlēs pirmdien Rīgā Lietuvas basketbolisti pēc uzvaras pietuvojās iekļūšanai ceturtdaļfinālā, bet Horvātijas izlase pēdējās sekundēs izrāva uzvaru.

Lietuvas basketbolisti F grupā spraigā cīņā, pēdējā ceturtdaļā veicot izrāvienu, ar 71:54 (19:8, 14:13, 15:22, 23:11) pieveica Serbijas vienaudžus, sperot soli tuvāk ceturtdaļfinālam. Vēl septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 48:48, bet pēc izrāviena 13:0 lietuvieši panāca izšķirošo lūzumu mačā – 61:48.

Lietuvas labā Jonas Valančūns guva 18 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Dovids Rediks guva 17 punktus.

Tikmēr Horvātijas basketbolisti F grupā ar 83:81 pieveica Ēģipti, izšķirošos punktus ar soda metieniem gūstot nepilnu pusminūti pirms pamatlaika beigām. Ēģiptei vēl pēdējās sekundēs bija iespēja izraut uzvaru, taču metiens bija neprecīzs.

Horvātiem Dario Saričs guva 19 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, bet Ēģiptei pa 22 punktiem guva Omārs Mohameds un Asems Ahmeds.