2011.gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta pusfinālā trešdien neiekļuva mājiniece Lietuvas izlase, kas savu līdzjutēju priekšā cerēja uz medaļām.

Ceuturtdaļfinālā Lietuva dramatiskā cīņā ar 65:67 (20:18, 14:12, 18:19, 13:18) zaudēja Maķedonijai.

Tagad pusfinālā Maķedonija tiksies ar Spāniju, kas ceturtdaļfinālā pieveica Slovēniju. Savukārt Lietuva turpinās cīņu par 5.-8.vietu, tiekoties ar slovēņiem, un ceļazīmi uz Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Atgādinām, ka ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm iegūst abi Eiropas čempionāta finālisti, bet vēl četras komandas no Eiropas spēlēs kvalifikācijas turnīrā.

Dramatiskā cīņā Lietuva lielāko spēles daļu bija vadībā, taču pēdējā minūtē nespēja nosargāt sev labvēlīgu rezultātu. Maķedonija tikai trešās ceturtdaļas vidū pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā, bet Lietuva uzreiz atguva pārsvaru un to saglabāja līdz pat pēdējai minūtei (vairākas reizes gan vēl bija neizšķirts).

Kad rezultāts bija 65:63 Lietuvas labā, 33 sekundes pirms mača beigām pieredzējušais Šarūns Jasikevičs kļūdījās uzbrukumā. Maķedonijas uzbrukums nebija veiksmīgs, bumbu izcīnīja Darjus Songaila, taču pats uzreiz kļūdījās piespēlē. Maķedonieši otro iespēju vairs garām nelaida – Vlado Iļievski realizēja savu otro tālmetienu mačā, gūstot uzvaru nesošos punktus.

Lietuvas izlasei vēl palika 11 sekundes pēdējam uzbrukumam. Sākumā lietuvieši neveiksmīgi uzbruka, bet 5,5 sekundes pirms beigām bumbu saglabāja. Pēdējo metienu lietuvieši uzticēja Simam Jasaitim, kurš nebija precīzs. Maķedonija savāca atlēkušo bumbu, Lietuva pārkāpa noteikumus pret Iļievski, kurš 0,5 sekundes pirms beigām realizēja pirmo no diviem sodiņiem. Otro Maķedonijas basketbolists speciāli raidīja garām, nedodot Lietuvai vairs cerības paglābties.

Maķedonijas labā naturalizētais amerikānis Bo Makalebs guva 23 punktus, 15 punktus guva Vojdans Stojanovskis, bet mača varonim Iļijevskim – 12 punkti. Lietuvas labā 13 punktus guva Roberts Javtoks, bet 12 punktus – Darjus Songaila.