Latvijas futbola izlase otrdien Austrijas pilsētā Klāgenfurtē pārbaudes spēlē, zaudējot vārtus mača galotnē, ar 0:1 (0:0) piekāpās vienai no 2012.gada Eiropas čempionāta finālturnīra rīkotājvalstīm Polijai.

Poļiem vienīgos vārtus mača 81.minūtē guva Artūrs Sobiehs.

Latvijas futbolisti daudziem par pārsteigumu ļoti aktīvi iesāka maču un jau otrajā minūtē pēc Aleksandra Cauņas centrējuma gar vārtiem Artjoms Rudņevs neizmantoja lielisku iespēju – poļus gan glāba vārtsargs Lukašs Fabjanskis. Latvija izveidoja vēl vairākus labus uzbrukumus, bet Polija lēnām pārņēma iniciatīvu un arvien bīstamāk apdraudēja Pāvela Doroševa sargātos vārtus.

Pirmā puslaika vidū Doroševs divas reizes glāba komandu no vārtu zaudējuma ļoti bīstamās situācijās, bet poļus tad nedaudz "atvēsināja" Ivans Lukjanovs, pēc kura sitiena Fabjanskis ar grūtībām bumbu novirzīja aiz gala līnijas. Pirmā puslaika otrajā pusē jau vairāk uzbruka Latvijas futbolisti, kuri uz brīdi burtiski bija piespieduši poļus pie vārtiem. Bet pirmajā puslaikā "pēdējo vārdu" teica poļi – sākumā pēc Gorkša kļūdas aizsardzībā Latvijas izlasei kopējiem spēkiem izdevās briesmas novērst, bet pēdējās sekundēs pēc centrējuma Marcins Vasiļevskis ar galvu bumbu raidīja pa stabiņu.

Otrajā puslaikā Latvija vairs neizrādīja tik lielu pretestību un izveidoja tikai pāris labus uzbrukumus, bet poļi pilnībā dominēja laukumā. Vairākas reizes bumba pēc poļu futbolistu sitieniem lidoja bīstami tuvu, bet garām Latvijas vārtiem. Tomēr 81.minūtē Latvija nenosargāja savus vārtus – pēc Kamila Grosicka centrējuma soda laukumā Latvijas izlases aizsargi ļāva brīvi pie bumbas tikt Sobieham, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Pēc vārtu guvuma poļi vēlreiz varēja pārspēt Doroševu, bet bumba lidoja nedaudz virs vārtiem. Savukārt 88.minūtē Polija pati varēja uzdāvināt Latvijai neizšķirtu – pēc piespēles poļu soda laukumā nedroši nospēlēja Polijas aizsargs Marcins Vasiļevskis, kuram bumba no kājas "nogriezās" uz vārtiem. Par laimi poļiem, acīgs bija vārtsargs Fabjanskis, kurš tvēra bumbu.

Tagad Latvijas futbola izlase nākamās nedēļas nogalē piedalīsies Baltijas kausa izcīņā, tad 15.augustā aizvadīs pārbaudes spēli pret Melnkalni, bet 7.septembrī ar spēli Grieķiju savā laukumā "Skonto" stadionā uzsāks dalību 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijā.