Latvijas pussargs Aleksandrs Cauņa Maskavas CSKA sastāvā ceturtdien Grieķijā aizvadīja savu pirmo spēli UEFA Eiropas līgā, Salonikos pirmajā 1/16 fināla spēlē tiekoties ar vietējo PAOK, un Maskavas klubs šai mačā svinēja uzvaru ar 1:0 (1:0).

Cauņa, kurš CSKA izīrēts uz četriem mēnešiem, laukumā devās pamatsastāvā, aktīvi, lai gan ne pārāk droši iesaistījās spēlē, izdarot vienu sitienu pa vārtiem, un 66. minūtē tika nomainīts – laukumā Latvijas futbolista vietā devās Jevgeņijs Aldoņins.

Tomēr vienīgie vārti mačā tik gūti tieši ar Cauņas līdzdalību. 29.minūtē kreisajā malā pie pašas sānu līnijas Cauņa starp diviem aizsargiem pamanījās iedot piespēli Georgijam Šeņņikovam, pēc kura centrējuma soda laukumā bumbu uztvēra Tomašs Necids - čehs nedaudz "apstrādāja" bumbu un pārspēja pretinieku vārtsargu. Necidam tie bija sestie vārti šīssezonas UEFA Eiropas līgas spēlēs.

Maskavieši lielākoties kontrolēja situāciju laukumā, neļaujot mājiniekiem izlīdzināt rezultātu. CSKA futbolisti nopelnīja divas dzeltenās kartītes - Pāvels Mamajevs un Kirils Nababkins, bet PAOK – Veirinja spēles 90.minūtē.

Atbildes mačs notiks 22. februārī Maskavā, Lužņiku stadionā.

Jau ziņojām, ka uzvaru Eiropas līgas 1/16 fināla pirmajā spēlē Poznaņā svinēja cita Latvijas futbolista Artjoma Rudņeva pārstāvētais "Lech", kas ar 1:0 pārspēja Portugāles "Braga", un vienīgos vārtus šai mačā guva tieši Rudņevs.