Trešo reizi Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) organizētajā Konfederāciju kausa izcīņā triumfējusi Brazīlijas nacionālā valstsvienība, kas svētdien Johanesburgā turnīra izšķirošajā finālspēlē ar rezultātu 3:2 pieveica ASV komandu.

Pēc Klinta Dempsija un Lendona Donovana precīzajiem sitieniem mača rezultāts jau pirmā puslaika 27.minūtē kļuva 2:0 ASV futbolistu labā.

Tomēr pieckārtējie pasaules čempioni brazīlieši, pateicoties diviem Luiša Fabianu un vieniem Lusiu vārtiem, nākamajās 45 minūtēs spēja ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī atgūt vadību. Ar šādu Brazīlijas komandas uzvaru cīņa arī noslēdzās.

Brazīliešiem šī bija trešā uzvara Konfederāciju kausa izcīņā. Šajā turnīrā, kas risinās kopš 1997.gada, Brazīlija bija triumfējusi arī 1997. un 2005.gada sezonās.

Trešo vietu izcīnīja Spānija, kas "mazajā finālā" ar 3:2 papildlaikā pieveica turnīra saimnieci DĀR.

Jau ziņots, ka sacensību pusfinālā Brazīlija ar 1:0 pieveica DĀR, kamēr ASV futbolisti sensacionāli ar 2:0 lika kapitulēt Eiropas čempioniem spāņiem.