Latvijas futbola izlase šī gada pirmajā pārbaudes spēlē cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Kazahstānas valstsvienību.

Mača sākumā spēle galvenokārt ritēja laukuma viduszonā, bet turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja Latvijas izlase. Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja bija Latvijas futbolistiem, kad 15.minūtē neslikti tika izspēlēts stūra sitiens, tomēr izmantot šo momentu neizdevās. Spēles gaita nemainījās, un tās tempi nebija no augstākajiem, bet 21.minūtē Ritus Krjauklis saņēma otro dzelteno kartīti, atstajot savu vienību mazākumā.

Neskatoties uz mazākumu, pirmā puslaika vidū Latvijas izlase izveidoja vēl vienu uzbrukumu uz kazahu vārtiem, bet drīz vien spēlē bija jāiesaistās arī Latvijas vārtsargam, kurš atvairīja vārtu četrstūrī lidojošu sitienu. Atlikušajā laikā vienības apmainījās ar pāris nesekmīgiem uzbrukumiem un rezultāts nemainījās.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka Kazahstāna, izdarot tālu sitienu pa Andra Vaņina sargātajiem vārtiem, bet pēc pāris minūtēm viņi neprecīzi uzbruka no tiešā brīvsitiena. Pēc puslaikā spēlētām desmit minūtēm spēles gaita izlīdzinājās, tomēr joprojām bīstamāk uzbruka kazahi, taču aizsargi un Vaņiņs rezultātu atklāt neļāva.

70.minūtē uzbrukumu izveidoja Latvija, kad Rudņevs veica reidu gar labo flangu, ielaužoties arī soda laukumā, taču, lai gūtu vārtus, pietrūka partneru palīdzība. Nākamajās minūtēs bīstamu epizožu pie kādas no komandu vārtiem nebija, cīņai galvenokārt notiekot laukuma vidus zonā, taču septiņas minūtes pirms spēles beigām Kazahstānas futbolists aptuveni no 20 metriem sita garām vārtiem. Līdz ar to Latvijas futbola izlase gadu iesākusi ar bezvārtu neizšķirtu.

Šobrīd FIFA rangā Latvijas izlase ieņem 74.vietu, bet Kazahstāna atrodas 138.pozīcijā.

Latvijas futbola izlases spēlētāju saraksts pārbaudes spēlei ar Kazahstānu:

vārtsargi - Andris Vaņins ("Sion", Šveice), Pāvels Doroševs ("Gabala", Azerbaidžāna), Germans Māliņš ("Skonto");

aizsargi - Deniss Ivanovs ("Baku", Azerbaidžāna), Oskars Kļava (Maskavas apgabala "Himki", Krievija), Kaspars Gorkšs ("Reading", Anglija), Ritus Krjauklis ("Liepājas metalurgs"), Vitālijs Smirnovs, Vladimirs Bespalovs (abi "Ventspils");

pussargi - Alans Sineļņikovs, Aleksandrs Fertovs (abi "Skonto"), Aleksejs Višņakovs ("Cracovia", Polija), Oļegs Laizāns (bez kluba), Ivans Lukjanovs (Gdaņskas "Lechia", Polija), rubins">rubins">Andrejs Rubins (Zagatalas "Simurg", Azerbaidžāna), Ritvars Rugins (Mariupoles "Iļičevec", Ukraina), Andrejs Kovaļovs (Daugavpils "Daugava"), Artūrs Zjuzins (Kaļiņingradas "Baltika", Krievija);

uzbrucēji - Andrejs Perepļotkins (Karši "Nasaf", Uzbekistāna), Edgars Gauračs (Krasnojarskas "Jeņisej", Krievija), Artjoms Rudņevs (Poznaņas "Lech", Polija).