Latvijas futbola izlase trešdien guva uzvaru 2010. gada Pasaules kausa (PK) izcīņas kvalifikācijas turnīra 2.apakšgrupas spēlē, savā laukumā ar rezultātu 2:0 pārspējot Luksemburgas nacionālo valstsvienību.

imageFoto galerija

Ar precīziem raidījumiem Aleksandra Starkova vadītās komandas rindās izcēlās Jurijs Žigajevs un Māris Verpakovskis.

Spēles pirmā puslaika lielākā daļa aizritēja bez bīstamiem, asiem momentiem. Latvijas futbolisti īsti nespēja pārņemt iniciatīvu centra zonā un apgādāt savus uzbrucējus ar precīzām piespēlēm izdevīgās pozīcijās, turklāt, salīdzinot ar iepriekšējo maču, daudz rūpīgāk savā zonā darbojās Luksemburgas komandas spēlētāji.

Puslaika noslēgumā ļoti laba iespēja bija Aleksandram Cauņam, taču viņa raidīto sitienu tvēra viesu vārtsargs. Savukārt minūti pirms pamatlaika beigām Māris Verpakovskis labajā flangā apspēlēja vairākus sāncenšu aizsargus un ielauzās Luksemburgas soda laukumā, atdodot filigrānu piespēli Žigajevam, kurš ar elegantu sitienu izvirzīja vadībā Aleksandra Starkova padotos.

Otrajā puslaikā notikumi risinājās pēc līdzīga scenārija. Latvijas izlases pārsvars nebija ļoti izteikts, taču vairākkārt, īpaši uzbrukumā, izpaudās mūsu komandas kvalitāte salīdzinājumā ar sāncenšu iespēto. Mača 75. minūtē pēc stūra sitiena nedaudz kuriozā situācijā Māris Verpakovskis panāca jau 2:0 Latvijas labā un ar šādu rezultātu mačs noslēdzās.

Kā neapšaubāms mīnuss jāpiemin Ģirta Karlsona iegūtais savainojums pašā spēles sākumā, dēļ kura viņš bija spiests priekšlaikus atstāt laukumu.

Vēl šovakar 2.apakšgrupā pašreizējā līdervienība Grieķija ar 2:1 pārspēja Izraēlu, savukārt Šveice savā laukumā ar 2:0 - Moldovu.