Sesto reizi Latvijas kausu futbolā svētdien Rīgā izcīnīja "Ventspils", kas finālā ar 3:1 (2:0) pieveica "Liepājas metalurgu".

Ventspilniekiem divus vārtus guva Ahmeds Abdultaofiks, bet vienus - Oļegs Laizāns. Liepājniekiem vienīgos vārtus guva Antons Jemeļins, realizējot 11 metru soda sitienu.

Pirmais puslaiks

Kurzemes derbija pirmās divdesmit minūtes pagāja pretinieka izlūkošanā, un bīstami momenti izpalika. Neliels pārsvars piederēja "Ventspils" futbolistiem, taču izveidot kaut ko nopietnāku par uzsitieniem liepājnieku vārtu virzienā viņiem izveidot neizdevās. Pirmais puslīdz bīstamais sitiens mača 21.minūtē padevās ventspilnieku leģionāram Ahmedam Abdultaofikam, taču viņa raidījumu no metriem 20 atvairīja liepājnieku vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Mirkli vēlāk pēc Abdultaofika centrējuma soda laukumā neveiksmīgi nospēlēja Liepājas kluba centra aizsargs Nerijs Vaļskis, taču sekojošo Minori Sato sitienu atvairīja Šteinbors.

Arī puslaika otrajā daļā lielāks pārsvars piederēja ventspilniekiem. Aktīvs turpināja būt Abdultaofiks, kura izgājienu viens pret vienu ar liepājnieku vārtsargu apturēja Liepājas komandas kapteinis Tomas Tamošausks. Sekojošo soda sitienu skaistā vārtu guvumā pārvērta Oļegs Laizāns – 1:0.

Nepilnas piecas minūtes līdz puslaika beigām laba iespēja gūt vārtus bija ventspilnieku uzbrucējam Eduardam Višņakovam, taču viņa sitiens no vārtu priekšas lidoja pāri vārtiem. Skaistu punktu pirmajam puslaikam pielika Abdultaofiks, kurš izmantojot Antona Jemeļina kļūdu laukuma centrā un raidīja bumbu pāri vārtus atstājušam Šteinboram - 2:0.

Otrais puslaiks

Mača otrais puslaiks sākās ar pirmo bīstamo momentu liepājnieku izpildījumā, taču, pēc Činikas centrējuma radušos haosu Ventspils soda laukumā Liepājas kluba futbolisti izmantot tā arī nespēja.

Mača 62.minūtē nervi neizturēja liepājnieku kapteinim Tamošauskam, kurš pēc pārkāpuma pret Vlasovu veltīja izteicienus mača galvenajam arbitram Andrim Treimanim, saņemot par to otro brīdinājumu spēlē. Sarkanā kartīte un atlikušo pusstundu Liepājai laukumā atradās desmit vīru sastāvā. Neskatoties uz to, nākamo momentu mačā izveidoja Liepājas futbolisti – Vladimirs Kamešs izgājienā viens pret vienu apspēlēja Vlasovu, un nokļuva vienatnē pret tukšiem vārtiem, taču vārtus viņam liedza gūt pašaizliedzīgā Savčenkova spēle aizsardzībā.

Savukārt, savu iespēju garām nelaida Abdultaofiks, kurš ar precīzu sitienu noslēdza Sato iesākto pretuzbrukumu, tādējādi nepilnas divdesmit minūtes līdz mača beigām rezultāts kļuva 3:0 FK "Ventspils" labā.

Spēles 78.minūtē ar 11 metru soda sitienu Antons Jemeļins samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem, taču ar to arī vārtu guvumi šajā mačā beidzās, lai gan jau tiesneša pieliktajā kompensācijas laikā lieliska iespēja panākt 4:1 bija Jevgenijam Kosmačovam, taču pussarga sitienu lieliskā stilā atvairīja Šteinbors.

FK "Ventspils" – FK "Liepājas metalurgs" 3:1 (2:0)
FK "Ventspils": Vlasovs – Postņikovs, Sato, E.Višņakovs, Savčenkovs,O.Laizāns, Suhanovs ('Kosmačovs), Abdultaofiks ('75 Maki Mvondo),Bespalovs (' Šibamura), Rugins, Gabovs
FK "Liepājas metalurgs": Šteinbors – Zirnis ('68 Soloņicins), Kamešs, Tamošausks, Vaļskis, Kalns, Činikas, Mihadjuks, Prohorenkovs, Jemeļins, Kavaļausks
Vārtu guvēji: '35 O.Laizāns, '42 '71 Abdultofiks, '78 Jemeļins (11 m s.sitiens)
Brīdinājumi: '25 Savčenkovs '35 Tamošausks, '41 Kavaļausks '45 Rugins '46 Jemeļins, '62 Tamošausks, '77 Kosmačovs, '83 Kalns
Noraidījumi: '62 Tamošausks.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga)
Tiesneša asistenti: Pjotrs Babicks (Jelgava), Aleksejs Mileika (Rīga)
Ceturtais tiesnesi: Vadims Direktorenko (Rīga)