Svētdien, 25.martā, Ventspilī notiekošajā Pasaules čempionātā hokejā sievietēm pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmās kārtas mačā Latvijas valstsvienība pārspēja pretinieces no Kazahstānas, vēsta Latvijas hokeja federācijas mājaslapā publiskotā informācija.

Latvijas hokejistes uzvaru izcīnīja pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0).

Latvija rezultātu atklāja 8. minūtē, kad lielo skaitlisko vairākumu realizēja Laila Dekmeijere-Trigubova. Pirmajā trešdaļā tie bija vienīgie vārti.Otrā perioda sākumā Latvijas aizsardzība divreiz nenosedza vārtu priekšu, kas beidzās ar diviem pretinieču vārtiem, un mūsējās nokļuva iedzinējos ar 1:2. Atspēlēties izdevās trešdaļas priekšpēdējā minūtē, kad divi pret vienu pretuzbrukumu ar metienu vārtu augšējā stūrī realizēja Inga Bičevska – 2:2.Trešajā periodā katra komanda nespēja realizēt vienu vairākumu, kā arī viens pret vienu izgājienu (lieliski nospēlēja vārtsardzes). Ņemot vērā to, ka vārti netika gūti, nācās spēlēt papildlaiku.

Papildlaikā Latvijai nācās izturēt mazākumu par sodu, kuru nopelnīja Sarma Pone, atņemot pretiniecei nūju. Dažās epizodēs labi vārtos nospēlēja mūsu vārtsardze Lolita Andriševska. Arī papildus piecās minūtēs uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Savukārt pēcspēles metienu sērijā tika iemesta tikai viena ripa, ko iespēja Iveta Koka, nodrošinot Latvijai uzvaru un pirmos divus punktus.

Jau vēstīts, ka no 25. līdz 31. martam "Ventspils OC" ledus hallē norisināsies pasaules čempionāts hokejā sievietēm 1. divīzijā, A grupā.