2009.gada pasaules hokeja čempionāta C grupas pēdējā spēlē Zviedrija ar 6:5 (0:1, 2:2, 3:2, 1:0) papildlaikā pārspēja ASV vienību, tādējādi nodrošinot otro vietu šajā grupā.
Pirmos vārtus šajā spēlē guva ASV valstsvienība, kad precīzs raidījums padevās Patrikam O'Salivanam, kā vārtu guvums bija vienīgais pirmajā periodā.

Otrajā periodā Matias Veilands panāca neizšķirtu, bet Markus Nīlsons jau vadībā izvirzīja "Tre Kronor" vienību. Nepagāja ne trīs minūtes, kad neizšķirtu spēlē atjaunoja Džons Maiks Lils, kurš realizēja skaitlisko vairākumu 5:3, savukārt, Raiens Šenons, nepilnas trīs minūtes līdz perioda beigām, atkal vadībā izvirzīja ASV hokejistus. Otrais periods noslēdzās ar 3:2 ASV labā.

Pagāja četras minūtes trešajā periodā un otros vārtus spēlē guva Šenons, bet četras minūtes vēlāk Džeks Džonsons piekto reizi spēlē lika kapitulēt zviedru vārtsargam Jonasam Gustavsonam. Perioda otrajā pusē Magnusam Juhansonam un Niklasam Pēršonam izdevās rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem. Pēdējais no viņiem vārtus guva brīdī, kad Zviedrijas valstsvienība atradās skaitliskajā mazākumā. Divi zaudēti vāri pēc kārtas iedzina ASV komandu šokā, ko viegli izmantoja Zviedru spēlētājs Matias Veilands, kurš aukstasinīgi pārspēja ASV vārtsargu Robertu Ešu piekto reizi šajā spēlē, papildlaiks.

Papildlaikā tika nospēlētas tikai 1 minūte 59 sekundes un uzvaras vārtus Zviedrijas labā guva Kristians Huselius. Uzvara Zviedrijas komandai nodrošināja otro vietu C grupā, kas nozīme, ka rīt pasaules čempionāta otrajā grupu turnīrā viņus gaida tikšanās ar Krievijas komandu, bet ASV tiksies ar Francijas valstsvienību piektdien.
$t1='zviedrija'; $t2='asv'; include "$includes_dir/projects/hockey2009/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>