Ar sensacionālu uzvaru 2010.gada pasaules čempionātu sestdien uzsāka Dānijas izlases hokejisti, kas D grupas spēlē ar 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) pieveica Somijas valstsvienību.

Vēl nekad pasaules čempionāta ietvaros dāņi nebija uzvarējuši somus.

Dānijas hokejisti šokēja Somiju jau pirmajās nepilnās sešās minūtēs, kad Franss Nīlsens un Peters Regins izvirzīja dāņus vadībā ar 2:0. Somijas izlasei Petri Pontiola ātri vienus vārtus atguva, taču, kā vēlāk izrādījās, tie bija vienīgie vārti Somijai mačā.

Otrā perioda sākumā Julians Jakobsens atguva Dānijai divu vārtu pārsvaru – 3:1. Pēdējā trešdaļā somi jau pilnībā dominēja laukumā, bet pārspēt Dānijas izlases vārtsargu Frederīku Andersenu tā arī neizdevās. Savukārt pēdējā minūtē Nīlsens guva savus otros vārtus spēlē, ripu raidot tukšos Somijas vārtos – 4:1 vēsturiska uzvara Dānijai.

Atgādinām, ka D grupas pirmajā spēlē piektdien Gelzenkirhenē 77 803 līdzjutēju klātbūtnē Vācija pārsteidzoši ar 2:1 papildlaikā uzvarēja ASV valstsvienību.

$t1='danija'; $t2='somija'; include "$includes_dir/projects/hockey2010/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>