Zviedrijas izlase piektdien pasaules čempionāta pirmajā pusfināla spēlē ar 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) uzvarēja pašreizējos pasaules čempionus Čehijas izlasi un kļuva par pirmo turnīra finālisti. Svētdien gaidāmais fināls zviedriem būs pirmais kopš 2006. gada, kad Zviedrija uzvarēja pasaules čempionātā Rīgā.

Pirmajā periodā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, taču otrā perioda sākumā, 46. sekundē pēc Milana Mihaleka un Mareka Židlicka piespēlēm vārtus guva Patriks Eliašs. Tomēr pagāja vien dažas minūtes, kad skandināviem izdevās atgūt rezultātā līdzsvaru. Pēc Olivera Ekmana Larsona piespēles vārtus guva Patriks Berglunds. Vēl vairāk, spēles 36. minūtē Mikaels Baklunds pēc Matiasa Sjorgrēna piespēles panāca 2:1 zviedru labā.

Trešajā periodā zviedri turpināja palielināt pārsvaru. Proti, Džimijs Eriksons pēc Mikaela Baklunda panāca 3:1, vēlreiz sarūgtinot pasaules čempionus, kas šajā turnīrā bija izcīnījuši tikai uzvaras. Vēlāk zviedri guva ceturtos vārtus: Markuss Krūgers pēc Matiasa Tedenbija piespēles panāca 4:1. Spēles izskaņā Patriks Eliašs, gūdams savus otros vārtus spēlē, vienus vārtus atguva, tomēr savu troni pasaules čempionātā čehi nespēja nosargāt un laukumu bija spiesti atstāt nokārtām galvām. Tieši otrādi savus otros vārtus spēlē pēc Davida Petraseka piespēles guva Berglunds.

Zviedri pusfinālā ir iekļuvuši jau 11. pasaules čempionātā pēc kārtas. Šoreiz pusfinālā Skandināvijas hokejisti bez liekām grūtībām ar 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) apspēlēja Vācijas izlasi. Savukārt Čehijas izlase ar 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) uzvarēja ASV izlasi.

Otrajā pusfinālā piektdienas vakarā spēlēs Somijas un Krievijas izlases.

$t1='zviedrija'; $t2='cehija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc";  ?>