75.pasaules čempionātu diezgan nepārliecinoši piektdien iesāka mājiniece Slovākijas hokeja izlase, kas A grupas mačā tikai ar 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pieveica Slovēniju.

Lai gan visu maču ievērojams pārsvars bija slovākiem, pirmos vārtus spēlē guva slovēņi - otrā perioda trešajā minūtē pretuzbrukumā precīzs bija Alešs Kranjčs. Slovāki pirmos vārtus guva tikai spēles 36.minūtē, kad pēc Rīgas "Dinamo" uzbrucēja Tomaša Surovija piespēles precīzi meta Miroslavs Šatans.

Surovijs piedalījās arī Slovākijas uzvaras vārtu gūšanā – pēc viņa un Riharda Zedņika piespēlēm precīzs bija Peters Podhradskis. Savukārt pēdējās sekundēs Ļubošs Bartečko pielika punktu Slovākijas uzvarai, ripu raidot jau tukšos pretinieku vārtos.

Jau ziņots, ka citā šīs grupas spēlē piektdien sensāciju sarūpēja Vācija, kas ar 2:0 uzvarēja pasaules vicečempioni Krieviju.

Šīs grupas otrās kārtas spēlēs svētdien Krievija tiksies ar Slovēniju, bet Slovākija – ar Vāciju.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='slovenija'; $t2='slovakija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>