Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē piektdien savā laukumā ar rezultātu 3:4 (0:1, 1:2, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Čehijas valstsvienībai.

Čehijas izlase pirmos vārtus guva spēles 15.minūtē, kad precīzs bija Jirži Novatnijs, bet 25.minūtē rezultāta pārsvaru dubultoja Petrs Holiks. Tomēr Aleksejs Širokovs trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām ar precīzu metienu samazināja rezultāta starpību, taču divas minūtes vēlāk viesi pēc Jakuba Petružaleka metiena atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Tikmēr mača 57.minūtē Kristaps Sotnieks vairākumā ar ļoti precīzu delnas metienu panāca rezultātu 2:3, bet 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Ģirts Ankipāns izlīdzināja rezultātu. Savukārt uzvaru nesošo pēcspēles metienu čehiem realizēja Petružaleks.

Pirmais periods

Spēle sākās diezgan ātrā tempā un abas komandas izveidoja pāris labus uzbrukumus, tomēr bīstamāki metieni bija Čehijas hokejistiem, taču tos bez lielām grūtībām atvairīja Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis. Mača astotajā minūtē laukuma saimniekiem bija iespēja realizēt skaitlisko vairākumu, tomēr tajā netika radītas nekādas briesmas čehu vārtu tuvumā un rezultāts nemainījās.

Spēlei turpinoties vienādos sastāvos, Čehijas izlase pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un mača 15.minūtē atklāja rezultātu, kad Novotnijs ar nūjas neērto pusi ripu raidīja garām Masaļskim. Pēc gūtajiem vārtiem čehi aktīvi centās dubultot pārsvaru, tomēr Masaļskis spēlēja bez kļūdām un rezultāts nemainījās. Pirmās trešdaļas galotnē cīņa bija līdzīga un pēc pirmajām 20 spēles minūtēm Latvijas izlase zaudēja ar 0:1.

Otrais periods

Kaut otro trešdaļu aktīvāk sāka Latvija, kas veica pāris labus metienus, vārtus guva Čehija, kad spēles 25.minūtē Holiks no vārtu priekšas otro reizi pārspēja Masaļski. Mirkli pēc zaudētiem vārtiem labas iespējas samazināt rezultāta starpību neizmantoja Miķelis Rēdlihs un Aleksandrs Macijevskis, bet pāris minūtes vēlāk Čehijas izlase palika mazākumā, tomēr nevienādos sastāvos komandas nospēlēja nepilnu minūti, jo uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Aleksejs Širokovs. Spēlējot četri pret četri, pārāk bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem, tāpēc rezultāts palika nemainīgs.

Cīņas 37.minūtē Latvijai izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles Širokovs no iemetiena apļa ar spēcīgu un netveramu metienu pārspēja Čehijas izlases vārtsargu Jakubu Kovāržu. Tomēr minūti vēlāk vārtu autors Širokovs izpelnījās divu minūšu noraidījumu un šajā mazākumā Latvijas izlase zaudēja trešos vārtos - Masaļski ar atkārtotu metienu izdevās pārspēt Petružalekam.

Atlikušajā otrās trešdaļas laikā cīņa bija līdzīga un komandām neizdevās bīstami apdraudēt pretinieka vārtus, tāpēc pirms pēdējās trešdaļas Latvijas izlase zaudēja ar 1:3.

Trešais periods

Trešās trešdaļas sākumā diezgan rupju spēka paņēmienu pret Miķeli Rēdlihu izpildīja Petružaleks, par ko saņēma 2+10 minūšu noraidījumu. Šajā vairākumā Latvijas izlasei rezultāta starpību neizdevās samazināt, bet mača 48.minūtē mazākumā nācās spēlēt jau laukuma saimniekiem, tomēr arī Čehijai neizdevās palielināt savu pārsvaru.

Piecas minūtes pirms cīņas beigām Latvijai bija vēl viena iespēja realizēt vairākumu, taču arī šoreiz vārtus gūt neizdevās, bet mirkli pēc tam, kad Čehija spēlēja pilnā sastāvā, Sotnieks ar asu plaukstas metienu pārspēja Kovāržu un samazināja pretinieku pārsvaru līdz 2:3.

Nepilnas divas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Čehijas izlase vēlreiz palika mazākumā un šis vairākums Latvijai izvērtās ļoti veiksmīgs. Masaļska vietā laukumā tika sūtīts sestais spēlētājs un šī taktika attaisnojās, jo 25 sekundes pirms pamatlaika beigām Ankipānam izdevās izlīdzināt rezultātu - 3:3.

Pagarinājums un pēcspēles metieni

Jau papildlaika pirmajā minūtē Latvija varēja gūt uzvaras vārtus, tomēr pēc Macijevska metiena Kovāržs brīnumainā kārtā notvēra ripu burtiski uz vārtu līnijas. Arī turpinājumā daudz bīstamāk uzbruka latvieši, taču Čehijas izlases vārtsargs spēlēja pārliecinoši un glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Pagarinājuma izskaņā pāris momenti bija arī čehiem, tomēr tie Masaļskim nesgādāja problēmas.

Pēcspēles metienu sērijā Čehijas izlase bija pārāka ar rezultātu 2:1, abas reizes precīzi metot Petružalekam. Savukārt Latvijas izlases rindās vienīgo "bullīti" realizēja Roberts Bukarts.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Širokovs un Lukašs Kašpars.