Smagu uzvaru pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā ceturtdien izcīnīja Somijas izlase, kas ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) pārspēja ASV hokejistus.

Pusfinālā Somija spēkosies ar Krievijas izlasi, kas savā ceturtdaļfinālā ar 5:2 pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Somijas valstsvienība uzvaru šajā mačā izrāva deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad ripu vārtos ieraidīja Jese Joensū.

Spēles pirmajās minūtēs ripu vairāk kontrolēja ASV hokejisti, kuri vairākas reizes izdarīja bīstamus metienus pa Somijas izlases vārtiem, taču somu vārtsargs Petri Vehanens darbojās pārliecoši. Pirmajā trešdaļā spēles temps bija diezgan augsts, bet komandas ne reizi nepārkāpa noteikumus un pat neizdarīja pārmetienu. Perioda izskaņā spēles iniciatīvu pārņēma Somija, izveidojot sev vairākus vārtu gūšanas momentus, taču pirmā trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Arī otrās trešdaļas sākumā ASV darbojās pārliecinošāk, bet lēnām mača kontroli pārņēma Somija. Pēc vairākiem somu uzbrukumiem Makss Pakioreti 28.minūtē nopelnīja pirmo noraidījumu ASV komandai, taču Somija vairākumu nemācēja izmantot. Komandām apmainoties ar vairākiem uzbrukumiem, 34.minūtē rezultātu atklāja Somija, kad Anti Pilstrēms izdarīja diagonālu piespēli pāri laukumam Jesem Joensū, kurš ar precīzu metienu izvirzīja vadībā savu vienību. Rezultāts 1:0 bija tikai 19 sekundes, jo Džefs Petrijs izdarīja piespēli caur trim Somijas aizsargiem un Kails Palmeri izlīdzināja rezultātu. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas pašā sākumā Bobijs Raiens ar vārtu guvumu panāca 2:1 ASV izlases labā. Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem Somija izkārtoja iespēju rezultātu izlīdzināt, bet ASV vārtsargs Džimijs Hovards spēlēja precīzi. Somija turpināja izdarīt spiedienu, bet spēles 53.minūtē Miko Koivu vēlreiz izlīdzināja rezultātu. Lai arī ASV komandai pēdējās minūtēs piederēja pārsvars, deviņas sekundes pirms spēles beigām Joensū saņēma piespēli vārtu priekšā no Petri Kontiolas un izrāva savai komandai uzvaru.

Portāls "Delfi" arī šogad līdzjutējiem piedāvā izvēlēties savu spēles zvaigzni. Pēc katras pasaules čempionāta spēles nobalso par savu mača favorītu!!!

$t1='asv'; $t2='somija'; include("/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2012/delfistar/bestplayer5.inc");?>