Londonas olimpisko spēļu basketbola turnīra B grupas otrās kārtas mačā otrdien Lietuvas izlase ar rezultātu 72:53 (14:8, 20:19, 22:13, 16:13) uzvarēja Nigērijas vienību, tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Maču lietuvieši iesāka aktīvi, izspēlējot skaistas kombinācijas uzbrukumā, bet ceturtdaļas turpinājumā Nigērija prata spēles tempu mazināt, kas viņiem bija parocīgi. Ilgāku laiku ritēja mazrezultatīva spēle, bet ceturtdaļu Lietuva noslēdza ar sešu punktu pārsvaru - 14:8. Otrās desmit minūtes Lietuva iesāka vētraini, iekrājot 17 punktu pārsvaru, bet nigērieši līdz puslaika noslēgumam atkal pietuvojās līdz septiņu punktu deficītam. (27:34).

Otrā puslaika sākumā Lietuvas izlase praktiski nodrošināja uzvaru šajā spēlē. Viņi Nigērijai uzbrukumā neļāva izpausties, bet paši meta ar augstu precizitāti, un tādējādi atrāvās no pretiniekiem. Pēc trim ceturtdaļām rezultāts bija 56:60. Pēdējās desmit minūtēs spēles gaita nemainījās un Lietuva tika pie pirmās uzvaras.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Darjuss Songaila, bet 11 punkti Lina Kleizas kontā. Savukārt sešus punktus sameta Latvijas čempionvienības "VEF Rīga" basketbolists Antans Kavaļausks. Nigērijai pa 12 punktiem guva Aiks Diogu un Als-Faruks Aminu.

Atgādinām, ka Lietuva pirmajā spēlē ar rezultātu 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24) pārliecinoši piekāpās Argentīnai.

Otrdien jau aizvadītas divas B grupas spēles. Krievija ar 73:54 (20:12, 20:13, 21:14, 12:15) pārliecinoši uzvarēja Ķīnas vienību. Uzvarētājiem 16 punktus sameta Andrejs Kiriļenko, bet 16 punktus Ķīnas komandas labā sameta Ji Dziaņliaņs.

Savukārt Spānijas izlase ar 82:70 (14:19, 23:13, 26:10, 19:28) pārspēja Austrāliju.

Spānijas vienībā ar 20 punktiem izcēlās Po Gasols, bet 17 punkti Rūdija Fernandesa kontā, kamēr Austrālijai pa 12 punktiem guva Džo Aingless un Breds Ņūlijs.