Latvijas sportists Jānis Leitis piektdien Eiropas U-23 čempionāta vieglatlētikā, kas norisinās Lietuvas pilsētā Kauņā, tāllēkšanas sacensībās sasniedza jaunu personisko rekordu un izcīnīja zelta medaļu.

Leitis labākajā mēģinājumā aizlēca 7,90 metrus tālu, kas bija jauns viņa personiskais rekords. Šo rezultātu Latvijas sportists sasniedza pēdējā, sestajā mēģinājumā.

Iepriekšējais Leiša personiskais rekords bija 7,67 metri, ko viņš sasniedza priekšsacīkstēs ceturtdien.

Otro vietu piektdienas finālsacensībās izcīnīja Krievijas sportists Pāvels Karavajevs, kas aizlēca 7,86 metrus tālu, bet trešajā vietā ierindojās soms Mikko Kivinens, kas uzrādīja rezultātu 7,85 metri, atkārtojot savu personisko rekordu.

Leiša izcīnīta zelta medaļa Latvijai pagaidām ir pirmā un vienīgā godalga šajā Eiropas U-23 čempionātā.