Latvijas vieglatlēte Aiga Grabuste otrdien pasaules čempionātā desmitcīņas sacensību pēdējā disciplīnā vēl uzlaboju savu rezultātu un kopvērtējumā noslēgumā ieņēma 12.vietyu.

Tāllēkšanā Grabuste uzrādīja trešo labāko rezultātu aiz kopvērtējuma līderēm Tatjanas Černovas un Džesikas Enisas - 6,45 metri, kas Latvijas sportisti pacēla no 21. uz 14.vietu.

Šķēpmešanā Latvijas vieglatlētei nedaudz pieticīgāks, devītais, rezultāts - 45,82 metri, toties jau 13.vieta kopvērtējumā. Savukārt pēdējā disciplīnā 800 metru skrējienā Latvijas sportiste finišēja ar rezultātu 2:14,82 minūtes. Savā skrējienā viņa bija trešā, bet kopvērtējumā 800 metros - 12.vieta.

Kopvērtējumā Grabuste tika pie 6229 punktiem.

Par pasaules čempioni kļuva krieviete Černova (6880 punkti), sudrabs tika Enisai (6751 punkts), bet trešo vietu ieguva vāciete Dženifera Ēzere (6572 punkti).

Lietuviete Austra Skujīte kopvērtējumā palika tikai astotā (6297 punkti), bet igauniete Grita Šadeiko ierindojās 26.vietā (5190 punkti). Viņa nefinišējā pēdējā disciplīnā - 800 metru skrējienā.

Jau ziņojām, ka pirmdien pēc pirmajām divām disciplīnām, 100 metru sprinta un augstlēkšanas, Latvijas sportiste kopvērtējumā ieņēma pēdējo, 28.vietu, bet pēc vakara sesijas disciplīnām - lodes grūšanas un 200 metru skrējiena - pacēlās uz 21.pozīciju.