Par pasaules vieglatlētikas čempionāta uzvarētāju 800 metru distancē trešdien pārliecinoši kļuva šīs sezonas līdere Kastera Semanja, kura iepriekš tika apsūdzēta dzimuma maiņas operācijas veikšanā.

18 gadus vecā sportiste finišēja pēc minūtes un 55,45 sekundēm, sasniedzot savu personisko rekordu un sezonas labāko rezultātu.

Otro vietu šoreiz ieņēma Džaneta Džepkosgeija no Kenijas, kas uzvarētājai zaudēja gandrīz divas ar pusi sekundes, bet 0,03 sekundes vēlāk finišēja Dženifera Medousa no Lielbritānijas.

Semanjai finālā piedalīties trešdien tika atļauts tikai pāris stundas pirms skrējiena, tomēr viņai tiks veikta dzimuma pārbaude, jo sarežģīto testu tik ātri nebūtu iespējams pabeigt.

Aizdomas par sportistes dzimumu organizatoriem radās, jo sportistei ir vīrišķīgs izskats un miesasbūve, tāpēc tiek pieļauts, ka viņa varētu būt veikusi dzimuma maiņas operāciju.

Sportistes tagadējais personiskais rekords ir par deviņām sekundēm ātrāks nekā viņa skrēja pirms gada.