Latvijas čempionātā riteņbraukšanā individuālajā braucienā šosejā vīriešu grupā ceturtdien uzvarēja Gatis Smukulis.

Tādējādi Smukulis pārtraucis Raivja Belohvoščika dominanci šajā Latvijas čempionāta disciplīnā.

Pagājušajā gadā Belohvoščiks otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu individuālajā braucienā, kopumā šajā disciplīnā triumfējot 11.reizi.

Iepriekšējā gada Latvijas čempionāta individuālajās sacensībās Smukulis bija trešais.

Ceturtdien sportisti veica 40 kilometrus garu distanci. Uzvarētājs distanci veica 51 minūtē un 34,54 sekundēs, bet otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Aleksejs Saramotins ("Cofidis, Le Credit En Ligne") un Vitālijs Korņilovs ("Alpha Baltic").

Kā zināms, Smukulis pārstāv "HTC-Highroad" komandu.

Smukulis iepriekšējās divas sezonas pārstāvēja citu "ProTour" sērijas komandu "AG2R La Mondiale", tomēr tā nepagarināja līgumu ar latvieti.

Tikmēr sieviešu konkurencē individuālajā braucienā triumfēja Lija Laizāne, U-23 konkurencē uzvarēja Andžs Flaksis ("Rietumu-Delfin"), bet junioru konkurencē labākais bija Reinis Simanovskis.

Svētdien norisināsies Latvijas čempionāta grupas brauciens.