Zviedrijā, Gēteborgā notiekošajā Eiropas vieglatlētikas čempionātā Latvijas šķēpmetēji Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals un Ēriks Rags izcīnījuši attiecīgi ceturto, piekto un devīto vietu.
Vadims Vasiļevskis pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem tā arī nepārspēja otrajā metienā uzrādīto rezultātu - 83,21 metri, līdz ar to Vasiļevskis kopvērtējumā čempionātā ieguvis ceturto vietu. Arī Ainārs Kovals vistālāk - 81,65 metrus - savu šķēpu metis jau pirmajā mēģinājumā. Ar šo rezultātu latviešu sportists nopelnījis piekto vietu kopvērtējumā.

Ēriks Rags finišēja devītajā vietā. Gan otrais, gan arī trešais Raga metiens palika bez rezultāta. Latviešu šķēpmetēja rezultāts finālā ir 79.51 metri, ko viņš sasniedza pirmajā metienā.

Par Eiropas čempionu kļuva norvēģis Andreass Torkildsens, kas šķēpu raidīja līdz 88,78 metrus tālai atzīmei.