Latvijas peldētājs Andrejs Dūda piektdien pasaules čempionātā Romā laboja Latvijas rekordu 50 metru distancē brīvajā stilā, bet Pāvels Kondrahins – 100 metru distancē tauriņstilā, vēsta sacensību mājaslapa internetā.

Priekšsacīkstēs 50 metros Dūda distanci veica 22,95 sekundēs, ieņemot 53.vietu un neiekļūstot pusfinālā. Priekšsacīkstēs kopumā startēja 209 peldētāji. Lai tiktu starp 16 labākajiem un iekļūtu pusfinālā, distanci vajadzēja veikt 22,04 sekundēs.

Līdzšinējais Latvijas rekords šajā distancē piederēja Romānam Miloslavskim, kurš 2006.gadā sasniedza rezultātu 23,58 sekundes.

Savukārt 100 metros tauriņstilā Kondrahins sasniedza rezultātu 52,92 sekundes, par 0,78 sekundēm labojot Dūdas 2007.gadā sasniegto valsts rekordu. Kondrahins priekšsacīkstēs ieņēma 48.vietu 157 startējušo sportistu konkurencē, neiekļūstot pusfinālā.

Vēl šajā distancē Dūda ar rezultātu 53,41 sekunde ieņēma 62.vietu, bet Miloslavskis ar rezultātu 54,42 sekundes palika 74.vietā.

Lai būtu starp 16 labākajiem, distanci vajadzēja veikt 51,76 sekundēs.