Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā sestdien triumfēja baltkrieviete Viktorija Azarenka, kura finālmačā ar rezultātu 6-3, 6-0 pārspēja krievieti Mariju Šarapovu.

22 gadus vecā Azarenka, kura sacensībās bija izlikta ar trešo numuru, tika pie pirmā "Grand Slam" titula karjerā un pirmdien kļūs par jauno WTA ranga līderi.

Spēli nedaudz sekmīgāk iesāka ar ceturto numuru izliktā Šarapova, izvirzoties vadībā ar 2-0, tomēr drīz vien iniciatīvu pārņēma Azarenka, triumfējot pirmajā setā. Savukārt otrajā spēles daļā viņa Šarapovai neļāva uzvarēt nevienā geimā.

Kā ziņots, līdzšinējā WTA ranga līdere Karolīna Vozņacki no Dānijas, kura joprojām nav izcīnījusi nevienu "Grand Slam" titulu, Melburnā zaudēja ceturtdaļfinālā.

Azarenka bija pirmā baltkrieviete kopš 1988.gada, kura sasniegusi "Grand Slam" turnīra finālu, kad, pārstāvot PSRS, Francijas atklātā čempionāta finālā spēlēja Nataša Zvereva.

Tikmēr Šarapovai neizdevās tikt pie sava ceturtā "Grand Slam" titula karjerā. Austrālijas atklātajā čempionātā viņai līdz šim vienīgo reizi izdevies uzvarēt 2008.gadā.