Par Vimbldonas tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra uzvarētāju svētdien pirmoreiz karjerā kļuva serbs Novāks Džokovičs, kurš ar 6-4, 6-1, 1-6, 6-3 pieveica pašreizējo turnīra čempionu spāni Rafaelu Nadalu.

Jau pirms šī mača bija zināms, ka pirmdien Džokovičs ATP ranga pirmajā vietā nomainīs tieši Nadalu.

Šī būs pirmā reizi pēdējo septiņu gadu laikā, kad ranga pirmo vietu neieņems Nadals vai šveicietis Rodžers Federers.

Šis Džokovičam kļuva par trešo triumfu "Grand Slam" turnīros karjerā - iepriekš viņš 2008.gadā un šogad bija triumfējis Austrālijas atklātajā čempionātā. Savukārt Nadals nespēja tikt pie 11. "Grand Slam" titula karjerā.

Kā ziņots, pusfinālā ar otro numuru izlilktais Džokovičs ar 7-6 (7:4), 6-2, 6-7 (11:9) uzvarēja francūzi Žo Vilfrīdu Tsongu, kas izlikts ar 12.numuru, tādējādi pirmo reizi karjerā sasniedzot turnīra finālu.

Savukārt sacensību galvenais favorīts Nadals pusfinālā ar 5-7, 6-2, 6-2, 6-4 izrādījās pārāks par britu tenisistu Endiju Mareju, kurš turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru.