Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra uzvarētāju sestdien kļuva turnīra trešā rakete Kima Klijstersa no Beļģijas.

Finālā Klijstersa trīs setos ar 3-6, 6-3, 6-3 uzvarēja ar devīto numuru izlikto ķīnieti Na Li.

Par favorīti uzskatītā Klijstersa, kura pusfinālā uzvarēja ar otro numuru izlikto Veru Zvonarjovu no Krievijas, lielās nepatikšanās nokļuva jau mača pirmajā setā, kuru beļģiete zaudēja ar 3-6.

Taču abos atlikušajos setos Klijstersa prata parūpēties par gana pārliecinošu uzvaru, šķietami kontrolējot savas darbības uzbrukumā un aizsardzībā, kā arī neļaujot pretiniecei izšķirošajos brīžos tikt pie nepieciešamajiem punktiem.

Šis Klijstersai bija pirmais triumfs Austrālijas atklātajā čempionātā, kura finālā beļģiete spēlēja 2004.gadā.

Tāpat Klijstersas karjerā šīs ir ceturtais "Grand Slam" turnīru uzvarētājas tituls. Interesanti, ka pirmos trīs titulus beļģiete ieguva ar uzvarām ASV atklātajā čempionātā.

Tikmēr 28 gadus vecā Li "Grand Slam" turnīra finālā spēlēja pirmo reizi karjerā.

LETA jau ziņoja, ka vīriešu turnīra finālā svētdien savā starpā tiksies ar piekto numuru izliktais Endijs Marejs no Lielbritānijas un turnīra trešā rakete serbs Novāks Džokovičs.