Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" šī gada pirmās izbraukuma spēļu sērijas pēdējā, ceturtajā, mačā ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pieveica Austrumu konferences līdervienību un KHL vicelīderus Čeļabinskas "Traktor".

Par spēles galveno varoni kļuva Marsels Hosa, kurš guva divus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Spēles otrajā minūtē pirmos vārtus spēlē guva Ģirts Ankipāns. Otrajā periodā Genādijs Razins izlīdzināja rezultātu, bet 19 sekundes pirms otrā pārtraukuma Hosa atguva rīdziniekiem vadību. Trešā perioda piektajā minūtē Konstantīns Panovs vēlreiz panāca neizšķirtu šajā cīņā, bet pēc minūtes Hosa guva uzvaras vārtus "Dinamo" labā.

Pirms spēles

Rīgas "
Dinamo
" komandas treneri šīsdienas mačam atkal pieteiks 7 aizsargus un 13 uzbrucējus, taču ir izmainīti visi uzbrucēju virknējumi, izņemot pirmo. Šodien, pēc kājas savainojuma sadziedēšanas spēlēs uzbrucējs
Aleksandrs Ņiživijs
, kurš darbosies kopā ar Frederiku Vargu un Džeimiju Lundmarku. Trešajā maiņā spēlēs Niklass Lucenius ar Marselu Hossu un Ģirtu Ankipānu, bet ceturtajā Roberts Bukarts –

Pirmais periods

Mača pirmajā minūtē abas komandas cīnījās par spēles iniciatīvu, bet pirmo bīstamo uzbrukumu izveidoja "Dinamo", kurš izrādījās rezultatīvs. Pēc Sotnieka metiena uz "Traktor" vārtiem ripu vārtu priekšā izcīnīja Ankipāns, raidot to vārtos. Tūlīt pie Čeļabinskas komandas vārtsarga Kevina Gārneta sargātajiem vārtiem tika izveidota vēl viena vārtu gūšanas iespēja, taču Miķeļis Rēdlihs to izmantot nespēja. Savukārt nākamajās epizodēs mačā vajadzēja iesaistīties Holtam, kurš darbojās precīzi. Turpinājumā vienības spēlēja līdzīgu hokeju, taču neliela iniciatīva piederēja mājiniekiem.

Cīņas 11.minūtē pret Miķeli Rēdlihu tika pārkāpti noteikumi un rīdzinieki varēja spēlēt vairākumā, kurā viņiem izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā un izveidot labas iespējas palielināt rezultāta starpību, taču tās nerealizēja. Pēc spēles nevienādos sastāvos ripu vairāk kontrolēja "Traktor" hokejisti, vairākkārt apdraudot Holta vārtus, kamēr Rīgas hokejisti atbildēja ar pretuzbrukumiem. Tikmēr trīs minūtes pirms spēles beigām savu vienību mazākumā atstāja Sotnieks, taču viesi aizsardzībā darbojās teicami, un pirmajā trešdaļā rezultāts tā arī nemainījās.

Otrais periods

Otrajā trešdaļā turpinājās līdzīga spēkošanās, bet labāko iespēju izveidoja Varga maiņa, kurai precīzs metiens neizdevās. Pēc četrām spēlētām minūtēm "Dinamo" varēja spēlēt vairākumā, kurā saturīga izspēle nesanāca. Uzreiz, kad laukumā atgriezās noraidītais hokejists, "Traktor" prata izlīdzināt rezultātu – Genādijs Razins izdarīja tālu un ļoti spēcīgu metienu, kuru Holts atvairīt nespēja. Turpinājumā komandas apmainījās ar uzbrukumiem, bet joprojām ripu vairāk kontrolēja mājinieki.

Lai arī spēlē dominēja Čeļabinkas spēlētāji , tomēr, izdarot presingu, rīdziniekiem ripu izdevās pārtvert un Hosa pats sev izkārtoja metiena pozīciju, taču Gārnets to atvairīja. "Traktor" turpināja izveidot bīstamus momentus, taču īpaši bīstams tas padevās, kad mājinieki izslidoja četriem pret vienu rīdzinieku, bet iespēja palika neizmantota. Perioda pēdējā minūtē "Dinamo" spēja atkal izvirzīties vadībā, un pēc Luceniusa metiena no asa leņķa ripa atleca pie Hosas, kurš ar precīzu metienu ripu raidīja vārtos, panākot 2:1.

Trešais periods

Otro reizi izlīdzinājumu "Traktor" panāca trešās trešdaļas piektajā minūtē, kad Panovam izdevās gūt vārtus, ripai atrodot ceļu starp Holta kājsargiem un vārtu stabiņu no negatīva leņķa. Tomēr rezultāts 2:2 saglabājās tieši minūti un Hosam izdevās gūt savus otros vārtus mačā, izvirzot viesus vadībā ar 3:2.

Turpinājumā "Traktor" komanda īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, bet Rīgas "Dinamo" komanda atkal neko ļoti bīstamu nespēja izveidot, turklāt pretinieki vairākas reizes devās pretuzbrukumos. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos "Traktor" arvien vairāk sāka dominēt mačā, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām par pretinieka turēšanu pie noraidījuma tika Ankipāns.

Tomēr mazākumā Rīgas "Dinamo" atkal nospēlēja sekmīgi, neļaujot pretiniekiem izveidot ļoti bīstamus momentus. Cīņas beigās Gārnets tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī tas nepalīdzēja "Traktor" komandai panākt neizšķirtu un rīdzinieki tika pie uzvaras.