Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) otrajā pagarinājumā pārspēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1.

Rezultātu otrajā minūtē atklāja "Torpedo" spēlētājs Iļja Krikunovs, bet pēc trīs minūtēm 1:1 panāca Krišjānis Rēdlihs. Trešdaļas vidū viesi vēlreiz izvirzījās vadībā, kad pēc Raiena Veskes metiena nesekmīgi nospēlēja Kriss Holts.

Otrajā periodā "Torpedo" spēlētājs Mihails Varnakovs panāca 3:1 savas komandas labā, bet mača 28.minūtē Ģirts Ankipāns ātrajā uzbrukumā, "Dinamo" spēlējot mazākumā, vienus vārtus atguva. Astoņas minūtes vēlāk rezultāts atkal bija neizšķirts, kad savu iespēju veiksmīgi izmantoja Marcels Hosa. Tikmēr uzvaras vārtus "Dinamo" guva Jānis Sprukts, kurš bija pirmais pie "Torpedo" vārtsarga Vitālija Kovaļa atvairītās ripas.

Pirms spēles

Šīsdienas mačā treneri pieteikuši septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, un šodien laukumā varēs arī doties uzbrucēji Ģirts Ankipāns un Māris Bičevskis. Kā septītais aizsargs mačam tiks pieteikts Oskars Cibuļskis, kā 13. uzbrucējs - Ainārs Podziņš, bet vārtos stāsies Kriss Holts.

Pirmais periods

Spēles sākums rīdziniekiem bija neveiksmīgs, jo jau otrajā minūtē viņi nonāca iedzinējos. Pēc piespēles no aizvārtes veiksmīgākais cīņā vārtu priekšā bija "Torpedo" spēlētājs Iļja Krikunovs, atklājot rezultātu. Pēc zaudētajiem vārtiem "Dinamo" ātri metās uzbrukumā, un Māris Bičevskis labi piespēlēja Guntim Galviņam, taču viņa raidījumu pretinieku vārtsargs Vitālijs Kovaļs tvēra. Arī turpinājumā lielāku spiedienu uz vārtiem izdarīja mājinieki, kuri pirmie šajā mačā varēja spēlēt vairākumā. Spēlējot ar viena vīra pārsvaru, "Dinamo" izdevās rezultātu izlīdzināt, kad K.Rēdlihs izdarīja metienu no zilās līnijas, un ripa pēc rikošeta ielidoja vārtos.

Nākamajās epizodēs labu iespēju neizmantoja Mārtiņš Cipulis, bet desmitajā minūtē "Torpedo" atkal izvirzījās vadībā, kad vārtos kļūdījās Holts, netverot Veskes metienu. Perioda otrajā pusē Miķelis Rēdlihs trāpīja pa vārtu pārliktni, taču nekavējoties ātrā pretuzbrukumā devās viesi, taču Holts šoreiz spēlēja sekmīgi. Pirmā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrais periods

Otro trešdaļu abas komandas iesāka ar četriem laukuma spēlētājiem, jo pirmā perioda noslēgumā Arvīds Reķis un Ruslans Zainuļins pārkāpa noteikumus. Kad laukumā bija lielāks plašums, tad spēle labāk padevās viesiem, kuri spēja izveidot vārtu gūšanas iespējas. Tikmēr piektajā minūtē Varnakovs saņēma ripu un ar netraucētu metienu panāca 3:1 "Torpedo" labā. Pēc minūtes "Dinamo" komandu piemeklēja vēl viena neveiksme, jo Mārtiņš Cipulis pie laukuma apmales rupji nospēlēja pret viesu hokejistu un tika noraidīts uz 5+20 minūtēm. Taču šis mazākums šoreiz nospēlēja par labu rīdziniekiem, un Ankipāns ātrajā uzbrukumā saņēma M.Rēdliha piespēli un raidīja ripu vārtos.

Arī atlikušās mazākuma minūtes Latvijas komanda izturēja, taču četras minūtes pirms perioda beigām Hosa ar ļoti precīzu delnas metienu panāca 3:3. Uzreiz mazākumu nopelnīja Ainārs Podziņš, taču arī šoreiz vārti tika nosargāti un rezultāts palika neizšķirts pēc 40 nospēlētām minūtēm.

Trešais periods

Trešo trešdaļu "Dinamo" sāka ar spēli vairākumā, taču nespēja izveidot nevienu vārtu gūšanas iespēju. Pēc vairākuma bīstams metiens padevās Hosam, kas gan tika bloķēts, taču drīz pēc tam vēl vienu vairākumu nopelnīja Miķelis Rēdlihs.

Cīņas piektajā minūtē spēli vairs turpināt nevarēja Holts, kura vietu mājinieku vārtos ieņēma Māris Jučers - viņam šī bija debija izslēgšanas spēlēs.

Vairākuma beigās "Dinamo" komanda pie "Torpedo" vārtiem radīja pamatīgu spriedzi, taču vārtus tā arī neguva, kamēr Jučers otrā laukuma pusē spēlē iesaistījās pārliecinoši, atvairot ļoti bīstamu Varnakova metienu no tuvas distances. Drīz vien laukuma saimnieki jau trešo reizi trešdaļā tika pie skaitliskā vairākuma, taču atkal neprata gūt vārtus. Trīs bīstamus metienus vairākumā veica Guntis Galviņš, tomēr allaž prasmīgi "Torpedo" vārtos darbojās Kovaļs.

Mazliet vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām "Dinamo" atkal nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā, taču tajā komanda darbojās sasaistīti un atkal palika tukšā.

Pirmais pagarinājums

Pagarinājumā abas komandas darbojās daudz uzmanīgāk, lielāko vērību veltot savu vārtu drošībai. Latvijas kluba rindās labas iespējas gūt uzvaras vārtus bija Oskaram Cibuļskim un Meijam, tomēr vietā bija Kovaļs un "Torpedo" aizsargi. Teicami viesu vārtos Kovaļs darbojās pagarinājuma septītajā minūtē, kad no ļoti tuvas distances ripas lidojuma virzienu mainīja Mārtiņš Karsums, tomēr vārtsargs ripu atvairīja. Pagarinājuma vidū bīstamu metienu no tuvas distances atvairīja Jučers.

Pagarinājuma turpinājumā vairākas reizes bīstami pretinieku zonā ielauzās Aleksandrs Ņiživijs, bet bīstami metieni padevās Spruktam un Arvīdam Reķim, kamēr Jučers reizi pēc eleganta Varnakova individuālā gājiena glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Pagarinājuma pašās beigās divas reizes lieliski nospēlēja Miķelis Rēdlihs, tomēr abos gadījumos pēc metieniem no dažādām pozīcijām teicami spēlēja Kovaļs. Laba iespēja izraut uzvaru bija arī Hosam, tomēr viņa metiens tika nobloķēts.

Otrais pagarinājums

Otrajā pagarinājumā iniciatīva piederēja "Dinamo" komandai, līdz beidzot cīņas 93.minūtē pēc Karsuma metiena pirmais pie Kovaļa atsistās ripas piesteidzās Sprukts, raidot to tukšos pretinieku vārtos.

Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei:

Vārtsargi: #31 Chris Holt (#37 Māris Jučers).

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #13 Guntis Galviņš, #8 Sandis Ozoliņš - #14 Jēkabs Rēdlihs, #6 Arvīds Reķis - #11 Kristaps Sotnieks, #44 Oskars Cibuļskis.

Uzbrucēji: #15 Mārtiņš Karsums - #5 Jānis Sprukts – #19 M. Rēdlihs, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #83 Jamie Lundmark - #47 Mārtiņš Cipulis, #81 Marcel Hossa - #73 Niklas Lucenius - #75 Ģirtts Ankipāns, #21 Roberts Bukarts - #96 Māris Bičevskis - #87 Gints Meija, #66 Ainārs Podziņš.

Ņižņijnovgorodas "Torpedo" sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #31 Kovaļ (#1 Bespalov).

Aizsargi: #14 Maļenkih - #11 Hietanen, #41 Vasiļjev - #22 Petrov, #3 Tjuļapkin - #77 Jevsejenkov.

Uzbrucēji: #98 Ugarov - #33 Makarov - #67 Thornberg, #17 Krikunov - #21 Hirshovitz - #18 Varnakov , #25 Zainuļin - #16 Gorbunov - #26 Nilsson, #24 M. Potapov - #10 Galuzin - #19 Vesce, #8 Valuijskij.

Kā ziņots, sērijas pirmajā mačā trešdien "Dinamo" izbraukumā piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu ar rezultātu 3:7 (1:2, 2:3, 0:2), bet otrajā spēlē ceturtdien atspēlējās, svinot panākumu pirmajā pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0).

Līdz ar to sērijā pašlaik rezultāts ir neizšķirts 1-1.