Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" šodien ceturtās sezonas pirmajā mačā izbraukumā ar 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) piekāpās Kazaņas "Ak Bars" komandu, kuras sastāvā debitējis arī latviešu uzbrucējs Lauris Dārziņš.

Vārtus "Dinamo" komandā guva Džeimijs Lundmarks un Martiņš Karsums. Savukārt "Ak Bars" komandā divas reizes precīzs bija Kirils Petrovs, bet pa vieniem vārtiem guva Aleksejs Morozovs, Nikolajs Ļemtjugovs un Jevgēņijs Medvedevs.

1.trešdaļa

Jau mača 37.sekundē pēc teicamas Iļjas Ņikuļina piespēles no saviem vārtiem vienatnē pret "Dinamo" vārtsargu Krisu Holtu izrāvās Morozovs, kurš ar precīzu metienu starp kājām izvirzīja mājiniekus vadībā. Turpinājumā "Ak Bars" uzbruka ļoti aktīvi un izdarīja vairākus ļoti bīstamus metienus pa Latvijas komandas vārtiem, taču pārspēt Holtu neizdevās. Pirmās trešdaļas devītajā minūtē "Dinamo" aizsargs Kristaps Sotnieks par sitienu pretiniekam ar celi tika noraidīts līdz spēles beigām. Izspēlējot piecu minūšu vairākumu, Ļemtjugovs uztvēra piespēli vārtu priekšā un ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī otro reizi pārspēja Holtu.

Arī pēc otrajiem gūtajiem vārtiem bija nospiedošs "Ak Bars" hokejistu pārsvars, taču vairākās epizodēs Holts spēlēja pārliecinoši. Mirkli pēc tam Latvijas klubam pirmo reizi šajā mačā bija iespēja realizēt vairākumu, taču "Dinamo" bīstamus momentus izveidot nespēja. Atlikušajās pirmās trešdaļas minūtēs Kazaņas hokejisti turpināja spēlēt tikpat aktīvi, tomēr rezultāts nemainījās.

2.trešdaļa

Otrā trešdaļa iesākās ar Ģirta Ankipāna noraidījumu, un "Ak Bars" vairākumā izdarīja vairākus bīstamus metienus pa "Dinamo" vārtiem, taču Holts ar visiem pretinieku metieniem tika galā. Turpinājumā "Ak Bars" jaunais uzbrucējs Petrovs, saņemot piespēli laukuma stūrī, devās uz Holta sargātajiem vārtiem un ar precīzu metienu vārtu stūrī palielināja rezultātu līdz 3:0. Spēles 32.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma "Dinamo" komandas zviedru leģionārs Bjērns Melīns, tomēr šajā skaitliskajā vairākumā "Ak Bars" nespēja izmantot vairākas ļoti labas iespējas palielināt rezultātu.

Otrās trešdaļas vidū "Dinamo" zaudēja vēl vienus vārtus, kad otro reiz šajā mačā no Latvijas kluba vārtu priekšas precīzs atkal bija Petrovs. Nepilnas divas minūtes pēc zaudētajiem vārtiem lielisko individuālo meistarību apliecināja Lundmarks, kurš uzbrukuma zonā apspēlējis divus "Ak Bars" hokejistus un no vārtu priekšas guva savus pirmos vārtus "Dinamo" komandā un KHL čempionātā.

3.trešdaļa.

Trešā perioda sākumā Latvijas klubam izdevās rezultāta starpību samazināt, kad tika izspēlēts divu laukuma spēlētāju skaitliskais pārsvars. Šajā vairākumā pirmais pie atlēkušās ripas bija Karsums, kurš, neapstrādājot ripu, trieca to tukšos vārtos. Pēc gūtajiem vārtiem iespēja samazināt rezultātu līdz minumam bija Oskaram Cibuļskim, kurš izlauzās līdz Petri Vehanena sargātajiem vārtiem un izdarīja metienu, taču raidījums lidoja virsū "Ak Bars" vārtsargam.

Desmit minūtes līdz mača beigām, spēlējot mazākumā, vienatnē pret Vehanenu izgāja Jānis Sprukts, kurš mēģināja ripu raidīt starp somu vārtsarga kājsargiem, tomēr pieredzējušo vārtsargu pārspēt neizdevās. Turpinājumā nospiedošs pārsvars bija Latvijas komandai, taču arī šoreiz pārliecinoši vārtos darbojās Vehanens. Mača pēdējā minūtē "Dinamo" nomainīja Holtu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr "Ak Bars" aizsardzības zonā nostāties neizdevās, un Medvedevs raidīja ripu tukšos vārtos.

Dārziņš šajā spēlē rezultativitātes punktus neguva, bet uz laukuma pavadīto 11 minūšu un 54 sekunžu laikā izdarīja četrus metienus pa Holta sargātajiem vārtiem.

Kā ziņots, jaunajai KHL sezonai bija plānots sākties jau pagājušajā trešdienā, tomēr šajā dienā traģiskā aviokatastrofā cieta Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda, aizejot bojā visam vienības pamatsastāvam, kurā bija arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

Pēc notikušā tika pārtraukta KHL jaunās sezonas atklāšanas spēle un līdz pirmdienai atceltas arī pārējās cīņas. Tādējādi nenotika arī 9. un 11.septembrī paredzētās Rīgas "Dinamo" izbraukuma spēles ar Ufas "Salavat Julajev" un Ņižņekamskas "Ņeftehimik" komandām.

Abas šīs spēles tiks izspēlētas vēlāk sezonas gaitā.

Pirmajā izbraukuma sērijā ceturtdien Latvijas klubs viesos cīnīsies arī pret aizvadītās sezonas Gagarina kausa finālistiem Mitišču "Atlant", bet pirmo mājas spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs 19.septembrī, kad pretiniekos būs bijušā vienības galvenā trenera Jūliusa Šuplera vadītā Maskavas CSKA komanda.

Pirmajā izbraukuma sērijā Rīgas "Dinamo" komandai nepalīdzēs uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kuram ir muguras savainojums. Viņš varētu piedalīties pirmajās mājas spēlēs.

Rīgas "Dinamo" sezonas pirmajā izbraukumā devusies ar 25 spēlētājiem - diviem vārtsargiem, deviņiem aizsargiem un 14 uzbrucējiem.

Kopā ar komandu devies arī rokas pirksta savainojumu guvušais uzbrucējs Jānis Sprukts, un atkarībā no hokejista pašsajūtas treneri pieņems lēmumu, kad viņš varētu spēlēt. Nelieli savainojumi ir arī vairākiem citiem Rīgas "Dinamo" spēlētājiem, taču arī viņi visi kopā ar komandu devušies pirmajā izbraukumā.