Rīgas "Dinamo" otrajā jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas mačā ceturtdien izbraukumā, trīsreiz nenosargājot vienu vārtu pārsvaru, ar 3:4 (1:1, 2:1, 0:2) piekāpās aizvadītās sezonas Gagarina kausa finālistiem Mitišču "Atlant".

Rīgas "Dinamo" labā vārtus guva Džeimijs Lundmarks, Krišjānis Rēdlihs un Miķelis Rēdlihs, bet mājinieku rindās izcēlās Janne Niskala, Igors Musatovs, Deniss Bajevs un Dmitrijs Upers.

1.periods

Jau pašā spēles ievadā lielisku iespēju atklāt cīņas rezultātu neizmantojas Miķelis Rēdlihs, kurš izgāja viens pret vienu ar "Atlant" vārtsargu Konstantīnu Baruļinu un centās ievirzīt ripu starp vārtsarga kājsargiem, taču tas "Dinamo" uzbrucējam neizdevās. Turpinājumā cīņā ritēja lēnā tempā bez iespējām kādai no komandām gūt vārtus, līdz pēc astoņām nospēlētām minūtēm viesiem radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. "Dinamo" komandai padevās ātrs vārtu guvums, kad Miķeļa Rēdliha strauju piespēli izmantoja Lundmarks, gūstot savus otros vārtus divās cīņās.

Trešdaļas otrajā pusē pārsvars piederēja "Atlant" hokejistiem, kas vairākās reizes lika nopietni cīņā iesaistīties "Dinamo" vārtsargam Krisam Holtam. Īpaši smagi Holtam klājās pēdējās trīs minūtes, kad pēc saspringtas cīņas uz diviem atvairītiem bīstamiem metieniem "Dinamo", pateicoties Jēkaba un Krišjāņa Rēdlihu noraidījumiem, palika trīs laukuma spēlētāju sastāvā. Holts pretinieku raidījumus atvairīja gandrīz nepārtraukti, tomēr savus vārtus neskartus nenosargāja, jo pašās trešdaļas beigās vārtus guva Niskala.

2.periods

Otro trešdaļu "Dinamo" hokejisti iesāka ar veiksmīgu divu minūšu ilgu spēli mazākumā, uzreiz pēc tam iegūstot iniciatīvu un teritoriālo pārsvaru. Tas rezultējās komandas otro vārtu guvumā, kad ātro uzbrukumu ar precīzu raidījumu noslēdza aizsargs Krišjānis Rēdlihs. "Dinamo" komanda turpināja spēlēt agresīvi, nevairoties no spēka spēles, taču trešdaļas vidū bija spiesta vēlreiz zaudēt iekrāto pārsvaru, kad straujš un precīzs metiens padevās Musatovam.

Tiesa, drīz vien "Dinamo" jau trešo reizi šajā spēlē prata izvirzīties vadībā, kad lielisku individuālo reidu ar pārliecinošu metienu virs Baruļina pleca noslēdza Miķelis Rēdlihs, panākot 3:2. Visas otrās trešdaļas garumā abu komandu hokejisti vairākas reizes iesaistījās nelielos asumos, kas turpinājās līdz pat otro 20 minūšu beigām. Trešdaļas izskaņu viesi aizvadīja skaitliskajā mazākumā, taču prata savus vārtus nosargāt neskartus, lai arī mājiniekiem bija vairākas teicamas izdevības gūt trešos vārtus.

3.periods

Trešā trešdaļa ritēja azartiskā spēlē, abām vienībām tiekot pie daudzsološām pozīcijām apdraudēt pretinieku vārtus, taču spējīgāki izrādījās laukuma saimnieki, kad astotajā minūtē ar spēcīgu sitienu Holtu pārspēja Bajevs. Uzreiz pēc zaudētājiem vārtiem "Dinamo" komanda nopelnīja tiesības divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču hokejisti aizmirsa par savu vārtu drošību, ļaujot Uperam iziet vienam pret Holtu, apmānīt viesu komandas vārtsargu un panākt 4:3 "Atlant" labā.

Cenšoties atspēlēties, "Dinamo" spēlētāji mača turpinājumā vairākas reizes daudzsološi izkārtojās pretinieku aizsardzības zonā, taču pie metieniem pa vārtiem komanda tika reti. Labākā izdevība bija Ģirtam Ankipānam, taču viņa metiens no vārtu priekšas mērķi nesasniedza. Mača beigās Holts tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču cīņas rezultāts vairs nemainījās.

Rīgas "Dinamo" sastāvā šajā mačā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli Kazaņā bija vairākas izmaiņas – diskvalifikācijas dēļ nevar spēlēt aizsargs Kristaps Sotnieks un malā palika arī Jānis Andersons, bet kā septītais aizsargs laukumā devās Jēkabs Rēdlihs.

Uzbrukumā bez izmaiņām palika tikai Sprukta maiņa, jo pirmajā virknējumā kopā Frederiku Vargu un Miķeli Rēdlihu spēlēja Bjerns Melins, trešajā maiņā darbojās Luceniuss – Lundmarks – Meija, bet ceturtajā Podziņš – Džeriņš – Cipulis.

Kā ziņots, Rīgas "Dinamo" jaunās sezonas pirmajā mačā otrdien izbraukumā ar rezultātu 2:5 zaudēja latviešu uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētajai Kazaņas "Ak Bars" vienībai.