Neveiksmju sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezona sākumā trešdien turpināja Rīgas "Dinamo", kas savā laukumā "Arēnā Rīga" ar 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) zaudēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajam Maskavas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" tas bija piektais zaudējums sezonas sešās spēlēs.

Pirmā perioda devītajā minūtē Ainārs Podziņš vadībā izvirzīja rīdziniekus. Otrā perioda pirmajā minūtē Iļja Gorohovs izlīdzināja rezultātu, bet nepilnas divas minūtes pirms otrā pārtraukuma Latvijā labi zināmais Leo Komarovs panāca 2:1 Maskavas komandas labā. Septiņas minūtes pirms mača beigām Konstantīns Volkovs palielināja maskaviešu pārsvaru līdz 3:1, bet pēdējā minūtē Mareks Kvapils ripu raidīja jau tukšos Rīgas "Dinamo" vārtos.

Pirms spēles

Rīgas "Dinamo" sastāvs, salīdzinot ar iepriekšējo maču, atkal piedzīvojis izmaiņas – šodien spēlē uzbrucējs Džemijs Lundmarks un aizsargs Rodrigo Laviņš, bet malā palicis Jānis Andersons, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, kā arī uzbrucējs Mārtiņš Cipulis, kuram ir neliels kājas savainojums. Uzbrucējs Ģirts Ankipāns spēlēs ceturtajā maiņā, bet viņa vietā kopā ar Mārtiņu Karsumu un Jāni Spruktu spēlēs Lundmarks.

Pirmais periods

Spēle iesākās faktiski ar abpusēju noraidījumu, kad vienā no pirmajiem mājinieku uzbrukumiem uz pretinieku vārtiem sakāvās Džeimijs Lundmarks un Aleksandrs Boikovs.

Maskavieši maču iesāka ātri un aktīvi, Rīgas "Dinamo" īpaši neatpalika, lai gan ik pa brīžam pieļāva kļūdas savā aizsardzības zonā, savukārt pretinieku uzbrukumus ar lielisku spēli "neitralizēja" Kriss Holts, kurš brīžiem vārtos rādīja īstus brīnumus.

Rezultātu šai spēlē atklāja jaunākais Rīgas komandas spēlētājs Ainārs Podziņš, gūstot otros vārtus šai sezonā. Laukuma kreisajā stūrī Niklass Luceniuss cīnījās ar Dominiku Graņaku, pamanīja blakus Podziņu un atdeva viņam īsu piespēli, un Ainārs raidīja ripu vārtos - 1:0.

Pēc vārtu zaudējuma maskavieši metās cīņā divtik aktīvi un agresīvi, bet arī Holta spēle kļuva arvien pārliecinošāka.

12.minūtē rīdzinieki ieguva pirmo skaitlisko vairākumu, taču laukumā darbojās diezgan statiski un pa īstam bīstami metieni pa Aleksandra Jerjomenko vārtiem nesekoja, izņemot Aleksandra Ņiživija šķīlienu pa vārtiem, kas gan bija neprecīzs.

Pēc nepilnām trim minūtēm mūsējie vēlreiz nonāca skaitliskajā vairākumā, taču to pārtrauca Ģirta Ankipāna noraidījums, un vairāk kā minūti mājinieki bija spiesti aktīvi aizstāvēties, kas arī izdevās.

Perioda beigās, metoties aizstāvēt savu vārtsargu, divas soda minūtes nopelnīja Arvīds Reķis, un tikai perioda beigu signāls apturēja maskaviešu uzbrukuma karuseli, kurā Holts tā arī palika nepārspēts.

2.periods

Otrā perioda sākumā izturējuši 25 sekundes skaitliskajā mazākumā, mājinieki 14 sekundes pēc Arvīda Reķa atgriešanās laukumā ielaida pirmos vārtus - Iļjas Gorohova gandrīz no laukuma apmales raidītā ripa atsitās pret Krisa Holta plecu un ielidoja vārtos - 1:1.

Pēc rezultāta izlīdzināšanas maskavieši uzsāka pamatīgu presingu mūsu aizsardzības zonā, turklāt viesu spēli vēl bīstamāku padarīja Rīgas "Dinamo" spēlētāju kļūdas un neprecizitātes, kā Aināra Podziņa pazaudētā ripa sestajā minūtē mūsu vārdu priekšā Sergejam Soinam, bet, par laimi, allaž glābējs bija Kriss Holts.

Tikai astotajā minūtē mūsējiem izdevās izrauties no savas zonas, kad labā uzbrukumā aizmuka Frederiks Vargs, bet pie Jerjomenko vārtiem nedaudz nopauzēja, gaidot partneri, un pa to laiku tika "aplenkts" no pretinieku spēlētājiem.

Perioda vidus mājiniekiem bija īpaši grūts, paliekot trijatā pret pieciem Maskavas "Dinamo" spēlētājiem, turklāt viesi meistarīgi neļāva mūsu spēlētājiem nomainīties, viņus pamatīgi nokausējot, taču šis mazākums tika izturēts.

Perioda beigās aktīvāk spēlēja rīdzinieki, taču vārtus guva viesi - Leonīds Komarovs, palicis neviena neuzmanīts mūsu vārtu tuvumā, saņēma piespēli no Alekseja Kudašova, un raidīja ripu tukšā vārtu stūrī - 2:1.

3.periods

Trešās trešdaļas sākumā mājiniekiem radās laba iespēja izlīdzināt rezultātu, kad divas soda minūtes par klupināšanu saņēma Konstantīns Gorovikovs, bet arī šis vairākums netika izmantots.

Maskavas "Dinamo", esot vadībā, spēlēja uzmanīgi un neļāva mūsējiem mainīt spēles gaitu un arī rezultātu, turklāt mūsu centienus perioda vidū pārtrauca Aināra Podziņa četru minūšu noraidījums, ko jaunais uzbrucējs nopelnīja, ar nūju iesitot krievu hokejistam Sergejam Soinam pa seju un pārsitot degunu.

Pirmās divas minūtes rīdzinieki izturēja, bet noraidījuma otro pusi maskavieši izmantoja savā labā. Izveidota zibenīga izspēle mūsu aizsardzības zonā, Alekseja Kudašova piespēle pāri visam laukumam, Kriss Holts nepaguva pārvietoties uz brīvo vārtu stūri, un Konstantīns Volkovs raidīja ripu vārtos - 3:1.

Mājinieki gan centās gūt vārtus un vismaz izlīdzināt rezultātu, perioda beigās ļoti intensīvi darbojoties pretinieku aizsardzības zonā un nopelnot vairākumu, bet divas soda minūtes Mārtiņam Karsumam apstādināja arī šos uzbrukumus. Mazākumu rīdzinieki izturēja, un Peka Rautakallio pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja Krisu Holtu pret sesto laukuma spēlētāju, taču viss beidzās ar ceturto vārtu zaudējumu - Mareks Kvapils raidīja ripu jau tukšos vārtos.