Slavenā Vācijas biatloniste Magdalēna Noinere, pateicoties fantastiskam slēpošanas ātrumam pēc pēdējās šaušanas, svētdien izrāva savai valstij uzvaru pasaules čempionātā 4x6 kilometru stafetes sacensībās.

Pēc pēdējās šaušanas Noinere no Ukrainas biatlonistes Oksanas Hvostenko atpalika par 24,7 sekundēm, bet nepilnu kilometru pirms distances beigām viņa jau pārņēma vadību, finišējot 24,5 sekundes priekšā ukrainietei.

Jāpiebilst gan, ka pēdējos metrus Hvostenko veica ievērojami mierīgāk par Noineri.

Astoņās šaušanās vācietes Andrea Henkele, Miriama Gesnere, Tīna Bahmana un Noinere izmantoja 13 rezerves patronas un slēpoja divus soda apļus, bet ukrainietes izmantoja tikai četras rezerves patronas.

Šis Noinerei bija trešais pasaules čempiones tituls šī gada sacensībās un desmitais karjerā.

Tikmēr Ukraina izcīnīja sudrabu pasaules čempionāta stafetē pēc trīs gadu pārtraukuma.

Trešo vietu sacensībās izcīnīja Francijas sportistes, kuras izmantoja deviņas rezerves patronas un uzvarētājām zaudēja 47,2 sekundes.

Savukārt kārtējo reizi neveiksmīgi startēja Krievijas sportistes. Viņas izmantoja 12 rezerves patronas un slēpoja sešus soda apļus, kas finišā deva tikai devīto vietu.

Latvijas biatlonistes stafetes sacensībās nestartēja.