Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks svētdien ieņēma 63.vietu Somijas pilsētā Levi notiekošajās Pasaules kausa izcīņas posma sacensībās slalomā.

2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu dalībnieks Zvejnieks, kurš ir labākais Latvijas kalnu slēpotājs tehniskajās disciplīnās, pirmo braucienu veica 56,96 sekundēs, spējot apsteigt astoņus no finišu sasniegušajiem braucējiem.

Kaut sākotnēji Zvejniekam tika fiksēts 64. rezultāts, pēc sacensībām viens sportists tika diskvalificēts.

Otrajam braucienam kvalificējās 30 labākie sportisti.

Šīs bija Zvejnieka otrās Pasaules kausa sacensības karjerā. Debiju viņš piedzīvoja šī gada janvārī, kad tika diskvalificēts slaveno Šladmingas nakts slaloma sacensību pirmajā braucienā.

Šīs Zvejniekam bija pirmās sacensības šosezon, bet zīmīgi, ka arī pēdējās pagājušajā sezonā viņš aprīlī aizvadīja tieši Levi.

Uzvaru aizvadītajās sacensībās izcīnīja zviedrs Andrē Mīrers, turklāt pagājušās sezonas Mazā kristāla globusa ieguvējs tādejādi kļuva par pirmo sportistu vairāk nekā sešu gadu laikā, kurš uzvarējis trijās Pasaules kausa slaloma sacensībās pēc kārtas. Toreiz 2005./2006.gada sezonā piecos slalomos pēc kārtas triumfēja itālis Džordžo Roka.

Uzvarētājam vien 0,06 sekundes zaudēja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs austrietis Marsels Hiršers. Savukārt trešais šoreiz palika zviedrs Jenss Bīgmarks, kurš Mīreram zaudēja 0,61 sekundi.