2013.gada Eiropas basketbola čempionāta finālā piektdien iekļuva Lietuvas basketbola izlase, kas ar rezultātu 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17) pusfinālā pārliecinoši pārspēja Horvātijas valstsvienību.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Jons Mačulis, 22 punkti un 11 atlekušās bumbas Lina Kleizas kontā, bet 18 punktus pievienoja Mants Kalnietis. Vēl jāatzīmē, ka Jons Valančūns piecas reizes bloķēja pretinieku metienus. Savukārt Horvātijas izlasē 15 punktus guva Bojans Bogdanovičs, bet deviņi punktu Kruņoslava Simona kontā

Lietuvas izlase Eiropas čempionāta finālā spēlēs piekto reizi. Iepriekš lietuvieši finālā spēlēja 1937., 1939., 1995. un 2003.gadā. Lietuvas basketbola izlases kontā ir trīs zelta medaļas, viens sudrabs, kā arī bronza (2007.gadā).

$d_id=133; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, komandas apmainījās punktu guvumiem, bet pēc Markotas tālmetiena Horvātija pārņēma vadību. Tomēr Lietuva pretiniekiem neļāva vēl vairāk palielināt pārsvaru, ātri vien izlīdzinot rezultātu, un pateicoties Kleizas rezultativitātei ceturtdaļu noslēdza ar piecu punktu pārsvaru – 24:19. Otrās ceturtdaļas sākumā Lietuva turpināja veiksmīgo spēli un palielināja pārsvaru (29:22), taču Horvātija veica 9:2 izrāvienu un izlīdzināja rezultātu. Līdzīga cīņa turpinājās, bet puslaikā komandas devās ar Lietuvas trīs punktu pārsvaru – 40:37.

Lietuvas basketbolisti teicami iesāka otro puslaiku. Lietuvieši veica 18:3 izrāvienu, kamēr horvāti uzbrukumā nespēja gūt punktus, bet aizsardzībā nespēja pretiniekus apturēt. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 61:45. Pēdējās desmit minūtēs horvāti mēģināja ar tālmetieniem samazināt pārsvaru, taču Lietuva prata atbildēt ar precīziem metieniem un nelaist tuvāk pretiniekus.

Lietuvas izlase finālā svētdien spēkosies ar Spānijas un Francijas pāra uzvarētāju.

Portāls "Delfi" abu pusfinālu cīņas piedāvā teksta tiešraidē, un tā apskatāma šeit.