2013.gada Eiropas čempionāta pusfinālā ceturtdien iekļuva arvien pārliecinošāk spēlējošā Lietuvas basketbola izlase, kas spraigā cīņā ar 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19) pieveica Itāliju.

Lietuva ceturto reizi pēc valsts neatkarības atjaunošanas iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā. Tagad piektdien "Eurobasket 2013" pusfinālā piektdien Lietuva tiksies ar Horvātiju, bet otrā pusfināla pārī būs "Eurobasket 2011" fināla atkārtojums – Spānija pret Franciju.

Lietuvas labā pa 17 punktiem guva Mants Kalnietis un Renalds Seibutis, 13 punktus – Jons Mačulis, bet 11 punktus – Martins Počius. Itāliju no zaudējuma neglāba Marko Belinelli 22 gūtie punkti, 15 punktus guva Alesandro Džentile, 11 punktus – Andrea Činčarjīni, 10 punktus – Luidži Datome.

$d_id=129; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Lietuva aktīvi iesāka maču, kopējiem spēkiem pirmās ceturtdaļas izskaņā panākot pat 10 punktus pārsvaru (22:12). Lietuva droši sargāja savu pārsvaru, vēl 80 sekundes pirms puslaika beigām lietuvieši bija vadībā ar 38:32, taču itāļi pēdējo minūti aizvadīja lieliski un samazināja starpību līdz 39:40.

Otrā puslaika sākumā Luidži Datome vadībā jau izvirzīja Itāliju, kas pēc brīža atkal nonāca zaudētājos ar 44:50. Itālija arī šoreiz spēja atspēlēties un trešās ceturtdaļas izskaņā pat izvirzījās vadībā ar 56:53. Trešo ceturtdaļu itāļi noslēdza savā labā ar 58:57 pēc Marko Belinelli "slam dunk", bet pēdējo ceturtdaļu kopējiem spēkiem izcili sāka Lietuva. Lai gan lietuvieši daudz kļūdījās uzbrukumā, tas netraucēja Lietuvai vairāk nekā piecu minūšu laikā veikt izrāvienu 12:0 un panākt 69:58. Itālijai nelīdzēja arī paņemtais minūtes pārtraukums, un Lietuva palielināja pārsvaru līdz 72:58.

Pēc brīža itāļu "sausumu" (6:14 minūtes) ar diviem soda metieniem pārtrauca Belinelli, bet vēl pēc diviem sekmīgiem uzbrukumiem Itālija pietuvojās līdz 64:72. Nervozā gaisotnē pēdējā minūtē Lietuva ļāva Itālijai vēl pietuvoties līdz 70:76, Lietuva pazaudēja vēl bumbu, taču kļūdījās arī Itālija, bet atlikušajā laikā Lietuva vairs vaļības neatļāvās un pēc četru gadu pārtraukuma iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā.