2015. gada pasaules hokeja čempionātā trešdien Latvijas valstsvienība izcīnīja savu pirmo uzvaru, fantastiskā un nervozā cīņā pagarinājumā ar 2:1 pieveicot Šveices izlasi.

Vienu no fantastiskākajiem sniegumiem Latvijas izlases rindās savā karjerā aizvadīja vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš brīžiem fenomenāli glāba valstsvienību. Masaļskis atvairīja 35 no 36 pretinieku metieniem un tika atzīts par spēles labāko spēlētāju.

Latvijas izlase pirmajā periodā izturēja divus mazākumus, bet vienādos sastāvos cīņa bija daudz maz līdzīga. Otrajā periodā Latvijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā, kad Andris Džeriņš pretuzbrukumā ripu raidīja vārtu "devītniekā". Tas viņam pirmais vārtu guvums pasaules čempionātos.

$d_id=49; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2015star.inc' ?>

Pēdējā periodā Šveice darīja visu, lai izlīdzinātu rezultātu, tomēr ilgu laiku Edgars Masaļskis vārtos darbojās fenomenāli, atvairot visus šveiciešu mēģinājumus iekarot viņa "cietoksni". Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Matiass Bībers tomēr iebakstīja ripu vārtos.

Tam sekoja pagarinājums, ko Latvija sāka vairākumā. Lai arī vairākumu izmantot neizdevās, pēcāk Lauris Dārziņš pretuzbrukumā teicami saspēlējās ar Kasparu Daugaviņu, kurš izrāva Latvijai pirmo uzvaru šajā čempionātā.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no Prāgas arēnas.