Soču olimpisko spēļu hokeja turnīru ar drošu uzvaru ceturtdien sāka mājiniece Krievijas hokeja izlase, kas ar 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) pieveica Slovēnijas valstsvienību.

Krievija jau pirmajā perioda "nomētāja" pretiniekus (18-4), iegūstot vadību 2:0, taču pārējos divos periodos ritēja samērā līdzīga cīņa. Jau spēles sākumā izcēlās krievu lielākās zvaigznes Aleksandrs Ovečkins un Jevgeņijs Malkins, bet otrā perioda sākumā Ziga Jegličs sarūgtināja mājinieku vārtsargu Semjonu Varlamovu.

Nepilnas divarpus minūtes pirms otrā perioda beigām vēl viena krievu zvaigzne Iļja Kovaļčuks atjaunoja Krievijai divu vārtu pārsvaru, bet pēc minūtes Jeglica guva savus otros vārtus, liekot sākt nervozēt mājinieku faniem. Taču pēdējās trešdaļas pirmajās desmit minūtēs Valērijs Ņičuškins un Antons Belovs panāca Krievijai trīs vārtu pārsvaru, saliekot "visu pa plauktiņiem".